Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » ClickBank és Amazon bevételek...

ClickBank és Amazon bevételek utáni adózás?

Figyelt kérdés
Annyit szeretnék csak kérdezni, hogy a fenti tevékenység(ek)et folytatva, milyen besorolás szerint kell Magyarországon adózni? A ClickBank-nál független szerződéses partner-ként vagyok számon tartva és az én "ajánlásaimon" alapulva (mondjuk egy link a blogomon) jutalékot kapok - ami kinn már adózva van. Nem vagyok alkalmazotti státuszban csak egy partner, szerződéssel, számlákat nem kell adnom, mert az adás-vétel nem rajtam keresztül zajlik és szolgáltatást sem nyújtok, mint egyéb affiliate marketinges melóknál ugye. Mondjuk egy termék linkjét a blogomra tűzöm és ha van valami akkor jutalékot kapok (e szempontból ez hasonlít az Adsense-hez mondjuk). Tehát a kérdésem: ez a tevékenység "Önálló tevékenységből származó jövedelem"-nek minősül-e és ez alapján könyveljek (könyveltessek) vagy van valami más elnevezés? Ha minden igaz akkor például az Adsense az Internetes hirdetési felület webgazda általi értékesítése néven jegyezhető amire adószámot adnak (blogfelület mint ingó-berbeadás - ha jól olvastam utána); jegyeztethetem ugyanezen a ClickBankos (és Amazonos) ajánlásokat is? Ha tudnátok valami hasznos infót, fantasztikus lenne ha megosztanátok velem. Előre is millió köszi. :-)

#marketing #jövedelem #amazon #AdSense #jutalék adózása #internetes bevétel
2016. jún. 14. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:

A "kinn már adózva van" részt nem értem. Hogyan, mi alapján adózol kint utána?


Ha kint valóban adózol, akkor mivel tilos a kettős adóztatás, itthon már nem kell adózni.

2016. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem fogalmaztam pontosan: a termék tulajdonosa (eladó) és a cég akinél szerződve vagyok is adózik az eladások után, elvileg én netto -adózott- pénzt, pontosabban jutalékot kapok (az egyik ClickBankos ügyfélszolgálatossal emaileztem erről anno, de ő ugye amerikai és nem tudhatja hogy Magyarországon milyen adórend van - ugyhogy bővebb infóm nincs), ám a Magyarországon megszokott jutalékos rendszerektől eltérően nincs alapbérem és nem vagyok bejelentve-hanem független szerződéses partner vagyok aki önálló tevékenységet folytat: ott dolgozik ahol akar, amikor akar, saját maga fedezi a költségeit, stb. Ez a pénz bevételnek/jövedelemnek minősül, és USA-beli cégről van szó, velük is van hatályos kettős adóztatást elkerülő egyezmény? Elvileg szja-t és eho-t kell ezután a bevétel után fizetnem, csak nem tudom, hogy milyen megnevezés alatt folytathatom ezt a tevékenységet?
2016. jún. 14. 17:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy ŐK adóznak a pénz után, teljesen mindegy a te szempontodból. Ez neked bevétel, amit egy szerződés alapján kapsz, adóznod kell utána, amit kint nem teszel meg.


Keress meg egy könyvelőt, hogy pontosan milyen pénzeket kell befizetned utána. Nem csak EHO és SZJA fogja terhelni, szerintem mást is fizetni kell rá.


Ezt olvasd el, külföldi megbízásos szerződések adózásáról van szó benne, aztán keress meg egy könyvelőt:

[link]

2016. jún. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :-)


Szóval még azért is megvágnak, mert külföldi pénz? Az szép. Posta oldalán olvastam hogy a csekk is vámköteles 22EURO felett. Szoval...Próbáljak másként gondolkozni, csak ne csináljak mást mert túl sok az adó rá... Hehe. Lehet hogy külföldre kéne költöznöm, végül is ideje lenne, csak hát nem egyszerű az se. :-)


Ha esetleg van még valami ötlet, valaki aki ilyen tevékenységet folytat és ide adózik, az írjon. :-)

2016. jún. 15. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Rendelj egy dombornyomott Payoneer kártyát és a megkeresett összegeket utald ki arra ne is vedd ki itthon hanem azzal tudsz fizetni éttermkben, vásárlásokhoz egyaránt használható mert MasterCard. Clickbnak és Amazonon is egyaránt használható, sőt preferálják kereskedőknek az Amazonnál össze is csatolhatod vagy a Wish-en! Egyébként meg mellette dolgozz vmit ahol bejelentenek így nem tűnik fel hogy te miből is élsz ugye mert mással nem tudnak foglalkozni csak a polgárral...
2018. febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!