Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebay kereskedés, segítség?

Ebay kereskedés, segítség?

Figyelt kérdés

Üdv.Másodállásban szeretnék foglalkozni internetes kereskedésel(ebayen veszek valamit,itthon meg eladom) egyéni vállalkozóként.Tudtommal mivel másodállásban csinálnám jóval kedvezőbb szabályok vonatkoznának rám,mint ha főállású vállalkozó volnék.

Ha megcsináltam a vállalkozást,akkor utána hogyan tovább,simán árulhatnék?illetve számlákat kellene adnom a vevőknek?ugye ebayen történő vásárlás után én nem kapok számlát.valaki aki ért hozzá,leírná,hogy mondjuk egy eladás milyen papírmunkával járna nekem?

köszönöm!



2016. aug. 28. 16:36
 1/1 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Igen, kedvezőbb a járulékfizetésed, ameddig van máshol heti 36 órát elérő munkaviszonyod, addig nem fizetsz. Azért az nem kevés.


De más adókat fizetned kell, számlát kell kiállítanod, ami internet esetén nem is könnyű.


Feltétlenül szükséged lesz könyvelőre, ez magánban tisztán nem fog menni. Miért? Mert vagy csináld feketén, vagy tisztísd ki, de félúton ne állj meg, pl. ott, hogy van vállalkozásom, de magamnak mókolom, azt vagy jó lesz, vagy nem. Ez nem így működik.


Számlát adnod kell, sőt ennél bonyolultabb helyzetekkel is találkozhatsz, mivel - feltételezem - lesznek külföldi vevőid is.


Írtam egy cikket az internetes adózásról, de téged az csak félig érint, mivel nem magánszemélyként, hanem egyéni vállalkozóként fogod csinálni.


Ha érdekel, priviben átküldöm a linket.


De a végső tanácsom csakis az: könyvelőt kell fogadni, még másodállás mellé is.

2016. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!