Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kereskedés adózása, mit,...

Kereskedés adózása, mit, hogyan, mennyit?

Figyelt kérdés

kérdésem az lenne, hogy külföldi vagyok. Szlovák.

Itt szlovákiában elég olcsok a baba ágyak használtan, interneten észrevettem hogy lenne is rá kereseti lehetőség Magyarországon.Thát szeretném ezeket a határon átvinni magyarországra és ott az aktuális veveőknek postára adni. Kérdésem az lenne ha heti 2-4 kiságyat bevinnék az országba aminek értéke 25-50 ezer ft nagyságrendu mennyit kéne adóznom és hol kellene bejelenteni milyen vállalkozást kéne nyitnom hogy az egész törvényes keretek között legyen. Köszönöm a válaszokat



2015. nov. 4. 17:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozóit kellene kiváltanod, de ezzel vanm egy kis gond: meg kell jelölni telephelyet, illetve székhelyet, ahol a vállalkozást végzed. ha szlovák címet adsz meg, akkor Szlovákiában kell egyéni vállalkozóit kiváltanod - az ottani adózást nem ismerem.

A magyar adózás szerint a legkevesebb adó a KATA-s adózás, de ez is havi 50 ezer ft - ha van bevételed, ha nincs...

2015. nov. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Whispering Tree ***** válasza:

Kedves Kérdező!



A kérdés nem egyszerű.


Amit tervezel, az itthon biztos vállalkozási tevékenységnek minősül, de szerintem a Felvidéken is.


Szlovák vállalkozóként exportálhatsz bármilyen terméket, azonban ha ezt azonban az EU területére teszed nem ÁFA alanynak (=nincs EU adószáma a vevőnek), akkor az belföldi (=szlovák) értékesítésnek fog minősülni.


Én a helyedben kérnék Magyarországon egy adószámot a szlovák vállalkozásod számára, és arra importálnám be az árukat majd onnan számláznám tovább 27% ÁFÁ-val.


Így Magyarországon csak ÁFA bevallást kell teljesítened.


2 éve csináltunk ilyet utoljára egy nagyobb cseh cégnek, azóta nem tudom, hogy mennyit változtak a szabályok, nem volt erre igény.


További kérdések privátban. Köszönöm.

2015. nov. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
tehát ha jol értem ha eladok 40 ezer forintért 1 használt kiságyat az után 10800 ft áfát kellene fizetnem. Sajjnos annyit nem nyernék az egész adásvételen, amit áfábe el kellene számolnom akkor..
2015. nov. 5. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!