Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízási szerződésnél,...

Megbízási szerződésnél, külföldön élő magyar állampolgár esetében kell járulékokat fizetni? (semmit nem fizetek jelenleg)

Figyelt kérdés

TB-t nyilván nem fizettem eddig Mo-on, hiszen külföldön adózom az ott keresett bevételem után s ott veszem igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat. Nyugdíjjárulékot sem. Munkaerőpiaci járulék?? Vajon megbízási szerződés esetén kötelező ilyesmiket fizetni, vagy ki lehet hagyni?

Természetesen szja-t fogok fizetni utána.

S a megbízónak miket kell fizetni a normálisan fennálló járulékok közül ilyen esetben?

Köszi!!



#megbízási szerződéssel külföldről Mo-ra
2016. aug. 30. 14:17
 1/1 anonim válasza:
Szia! Jelen pillanatban magyar cégen keresztül vagyok kint németben. Kiküldetéses szerződést írtunk alá. Kellett csináltatnom EU-s TB kártyát (ez ingyenes csak kérni kell kb15 perc) ezzel igazolom hogy magyarban van TB-m. ezt a cég fizeti, mivel a fizetésem 3 részből tevődik össze: forint alapú ez magyar számlára megy bejelentett órák után Napi 8. Az euró két részletben kapjuk. Számlára és kézbe valamennyit, hogy legyen költőpénz és ne kelljen felvenni a bankból. A forintos összeget levonják az euróból, magyarul a fizu egy részét forintban kapjuk a számlák miatt. Itt kint is adózunk, de ezt vissza lehet igényelni a szabadság pénzel együtt. A német minimálbérre vagyunk bejelentve ha jól tudom 14.50/ óra de ebből 8-at kapok kézbe a többit lenyúlják. tudom gáz de jobb mint a többi magyar átlag cég. Az otthoni járulékokat a forintos utalás után fizetik, úgy mintha magyarban dolgoznák. Itt kint bérpapírt nem nyomnak az orrunk alá de gondolom befizetik amit kell, mert vissza lehetett igényelni.
2016. szept. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!