Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy személygépkocsi után...

Ha egy személygépkocsi után megfizetem a cégautóadót, akkor az üzemanyagot milyen mértékben tudom elszámolni, különös tekintettel az üzemanyag áfa tartalmát? Egyéni vállalkozó vagyok.

Figyelt kérdés
2016. szept. 8. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Adólevonási jog korlátozása

124. § (1) A 120. és 121. §-tól függetlenül nem vonható le:

a) a motorbenzint (vtsz. 2710 11 41, 2710 11 45, 2710 11 49, 2710 11 59) terhelő előzetesen felszámított adó;

b) az a) pontban nem említett egyéb üzemanyagot terhelő előzetesen felszámított adó, feltéve, hogy az személygépkocsi (vtsz. 8703) üzemeltetéséhez szükséges;


Nem vonható le semmiylen formában a személygépkocsihoz használt üzeamanyag áfája.


A költségeket természetesen el tudod számolni, olyan mértékben amilyen mértékben a gépkocsit a tevékenységedhez használod. Gyakorlatban tulajdonképp minden olyan költséget ami a gépkocsival szemben felmerül.


2015. évtől a motorbenzin áfája visszaigényelhető abban az esetben, ha az közvetlen anyagjellegű ráfordításként más termékértékesítés adóalapjába beépül. - > de ehhez tudni kellene hogy milyen tevékenységet végzel.


Azonban a személygépkocsi üzemeltetéséhez, fenntartásához szükséges szolgáltatás 50%-nak az áfa tartalma levonható, amennyiben:

– A szolgáltatás igénybevétele fejében járó ellenérték legalább 50%-ára igazoltan teljesül, hogy közvetített szolgáltatás adóalapjába épül be

– Igazoltan legalább 90%-ban olyan használat, egyéb módon hasznosítás, hogy az közvetlen anyagjellegű ráfordításként a bérbeadási szolgáltatásnyújtás adóalapjába épül be.


Egyébként ha egyéni vállalkozó vagy, a könyvelőddel nem gondoltál még rá hogy megérne beszélni?

2016. szept. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!