Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Iparűzési adóra hogyan kell...

Iparűzési adóra hogyan kell jelentkezni? Kaptam formanyomtatványt de nem tudom hogyan kell kitölteni.

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy most szeptember 1.-én indítottam egyéni vállalkozást. A formanyomtatványom megvan az ipírűzési adó bejelentkezése alá, de a 3-as pontban fogalmam nincs ezt az előleget hogy kell megadni. KATA-ás vagyok és 50.000 Ft-ot fogok fizetni évente, de ha így év közben indítottam a vállalkozást akkor nekem időarányosan kell valamennyit fizetnem, vagy hogy? És ezt hogy tűntessem fel a bejelentő lapra?

2016. szept. 13. 15:50
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Na sikerült végre elintéznem, csak hogy leírjam a fejleményeket: ez az iparűzési adó nem egy sablon, megyénként más és más, mindig az adott megye "szabályai" szerint történik a játék.

Az én esetemben (békés megye) a szeptember 1.-vel indított vállalkozásomnál október 15.-ig kell megfizetnem az ezévi iparűzési adómat időarányosan.

2016. szept. 17. 17:38
 12/14 anonim ***** válasza:

Köszi a tudósítást :-)

Én tudom, hogy nem mindenhol egyforma, de mivel nem írtad, hogy hol laksz, ezért nem is firtattam (amúgy azt hittem, Bpest)- meg nem is ez volt a kérdés.

2016. szept. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja, lemaradt, hogy első vagyok, aki a könyvelővel való megállapodást javasolta.

Hidd el, megfontolásra méltó a dolog - sokkal könnyebb lesz az életed :-) Az év végi adóbevallásomat is Ő csinálja.

2016. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Voltam könyvelőnél és vele együtt töltöttük ki a papírt. Megfogadtam a tanácsod, ha nem is állandóan de időnként szükség lesz rá, már előre megbeszéltük hogy az adóbevallást is ő fogja csinálni.
2016. szept. 17. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!