Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha pár éve külföldön élek...

Ha pár éve külföldön élek (eu-s ország) de Mo. -ról nem jelentkeztem ki, ez jelenthet problémát?

Figyelt kérdés
Nem fizettem TB-t, mert itt biztosítva vagyok.

2016. szept. 16. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem jelentkezel ki és egyszer úgy döntesz, hogy haza jössz, akkor utólag be kell fizetned az itteni TB-t is.

Jobb elintézni minél hamarabb ezeket a dolgokat..

2016. szept. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xswerdy ***** válasza:

Honnan nem jelentkeztél ki? A lakcímbejelentésből? Akkor pl. választáskor úgy tekintenek rád, mint aki csak ideiglenesen tartózkodik külföldön, így csak követségen szavazhatsz, levélben nem.


Ha a TB-ből nem jelentkeztél ki, akkor lehet gond, ahogy fent írták.

2016. szept. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Nem fizettem TB-t, mert itt biztosítva vagyok."


És erről tudnak itt Magyarországon?

Ugyanis a külföldi jogviszony létesítését követő 15 napon belül azt itthon az Egészségbiztosítási Pénztárnál be kell jelenteni. Ha nem jelented be, akkor egy idő után az adataidat - mint Magyarországon biztosítási jogviszonnyal nem rendelkezőt - megküldik a NAV-nak járulék előírása szempontjából. És ha nem üríted az itthoni postaládádat, akkor nem is fogsz tudni róla, hogy jönnek a fizetési felszólítások, majd egy idő után az adóvégrehajtó.

2016. szept. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták fent, a TB miatt érdemes kijelentkezni.

Az sem tragédia ha nem vagy, csak majd ügyintézéssel jár.


Én is úgy éltem külföldön, hogy nem jelentkeztem ki itthon. Kb 200 ezer volt már a TB tartozásom, de bevittem a NAV-hoz mindenféle igazolást, pl külföldi albérlet szerződés, az összes fizetési papíromat, és szó nélkül elengedték a tartozást arra az időszakra.

2016. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hàt egyszerűbb lett volna kijelentkezni. Így most pörög itthon is a tb-d, de ha papírokkal tudod bizonyítani hogy a kérdéses időszakban volt màshol biztosítàsod, akkor nem kell kifizetni.
2016. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!