Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi netes pénzkeresésnél...

Külföldi netes pénzkeresésnél külföldön is kell adózni?

Figyelt kérdés

Sosem foglalkoztam még ilyennel, így nem igazán vagyok ezzel tisztában, az is lehet, hogy hülyeséget kérdezek.


Ha olyan tevékenységet folytatok egy külföldi (uniós ország) weboldalon, amiből bevételem származik, és a bevételt mondjuk PayPal számlára kérem ki, akkor törvényileg szükséges nekem Magyarországon és külföldön(?) is adóznom?


Vagy csak ott tudok adózni, ahol élek?


Olvastam már olyat is, hogy PayPal után nem kell adózni, mert annak úgy sem tudnak utánajárni, és semmi közük hozzá, honnan, vagy miért jön a pénz.


Előre is köszönöm a segítséget!! :)



2016. szept. 17. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

"Olvastam már olyat is, hogy PayPal után nem kell adózni, mert annak úgy sem tudnak utánajárni, és semmi közük hozzá, honnan, vagy miért jön a pénz. "


Ugyan hol írnak ilyen ordas baromságot?

2016. szept. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Aham. Es PayPalrol hogy szeded le a penzt? Ja, bankszamlara. Hoppa!


Igen, kell adozni.

2016. szept. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Mindig ott adozol, ahol adorezidens vagy.


En pl. magyar allampolgar vagyok (meg) de mivel eletvitelszeruen az Egyesult Kiralysagban elek ezert itt adozom.

2016. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Google-ben keresgéltem, valamelyik oldalon írták, hogy a magyar államnak semmi köze a PayPal-hez.

Logikusnak tartom, mivel nem a magyar állam üzemelteti, és ha oda kapok pénzt, ahhoz gyakorlatilag nincs közük, amíg én magyar számlán fel nem használom.


#2: Miért kéne leszednem a pénzt? Amire szükségem van, azt azon keresztül is el tudom intézni. "Hoppa!"


De azért kösz első kettő, a kérdésem értelmezéséig se jutottatok el. Legközelebb inkább ne mondjatok semmit, ha hasznosat nem tudtok.

2016. szept. 17. 17:09
 5/6 A kérdező kommentje:

#1: "a PayPal számlán tartott pénzről információt nem adnak ki, ezért sokan itt tartják a megkeresett pénzüket és maguk is innen fizetnek. Ilyen esetben tényleg nagyon nehéz beleakadni egy adóellenőrzésbe.

Kivételek is vannak: ha valakinek van például egy saját honlapja, melyen számítástechnikai szolgáltatást kínál és van egy link a PayPal fizetési módra, akkor keresheti az adóhatóság az ebből befolyt bevételek bevallását."

2016. szept. 17. 17:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Még Al Caponét is elkapták.Az adón keresztül.
2016. okt. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!