Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kell-e adóznom interneten...

Kell-e adóznom interneten eladott ingóságok után, ha semmi sem bizonyítja, hogy nekem ebből bevételem volt?

Figyelt kérdés
Gondolok arra (tegyük fel hogy), amikor én eladok valamit a 'J' betűs apróhirdetési oldal segítségével és leakarom venni a hirdetésem én azt is jelölhetem, hogy pl nem adtam el. Mondjuk én adózási év alatt több mint 200.000 ft haszonra teszek szert de senki sem tudja igazolni. Tulajdonképpen ilyenkor mit tehet a NAV? Természetes ez csak eszembe jutott, hiszen tulajdonképpen lehet több 1000ren is ezt csinálják éppen most is.

#adózás #apróhirdetés #NAV #ingóságok eladása
2016. szept. 24. 09:19
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Saját megunt, kinőtt, használt, stb. holmijaidat évi 600 ezer ft-ig adómentesen adhatod el ( pl. cserére szánt mosógépet,hűtőt, stb).

DE! Abban a pillanatban, ahogy bármiből akár csak 3 egyforma, új darabot adsz el, vagy veszel ebay-n, eladod a Jófogáson, az már üzletszerű tevékenységnek minősül és adózni kell utána.

A hirdetés levétele (eladás vagy nem eladás) nem érdekes: egyrészt az oldalnak meg kell őriznie évekig a hirdetést, másrészt vannak NAV-os próbavásárlók: ha eladsz 2 új fülbevalót és nem adsz számlát, bünti lesz belőle - tök mindegy, hogy mit jelölsz be az hirdetésnél.

2016. szept. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem volt bevételed, akkor biztosan nem kell adóznod, bár szerintem bevétel nélküli eladás nem létezik, mert azt ajándékozásnak hívják.
2016. szept. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat elég hasznosnak bizonyultak:)
2016. szept. 25. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!