Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy kell adózni Uber jövelede...

Hogy kell adózni Uber jöveledelem után?

Figyelt kérdés
Egyéb jövedelemnek vagy munkabérnek számit? Levonhatóak a költségek? (pl: üzemanyag) Magánszemély vagyok, 8 órás bejelentett munkám van most is, meg mikor Ubereztem, akkor is.
2016. szept. 27. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Már sehogy.
2016. szept. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig kell, ha idén kerestél vele, akkor jövőre fel kell tüntetni a bevallásban.
2016. szept. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Érdemi válasz esetleg?
2016. szept. 27. 16:08
 4/5 xswerdy ***** válasza:
Az lett volna a legcélszerűbb, ha kiváltottál volna egy vállalkozóit, mint kisadózó, így fizettél volna havi 25e Ft-ot. De ezt visszamenőlegesen nem lehet.
2016. szept. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én nem nagyiparban űztem a dolgot, hanem még tavaly tavasszal volt néhány fuvarom (20-30, csak ki akartam próbálni, milyen taxizni), aztán abbahagytam. Úgy voltam vele, hogy beleforgattam a bevétel nagyját benzinbe, takaritásba, munkadijba, autóamortizációba, ezért fogalmam sem volt, hogy hogy kéne adózni utána. Megkérdeztem néhány embert, senki sem tudta, igy nem jelentettem be jövedelemként. Most meg hallom, hogy mekkora cirkusz van az Uber körül, ugyhogy mielőtt sittre vágnának, gyorsan befizetném azt a párezres adót, csak nem tudom, hogyan kell adózni.
2016. szept. 30. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!