Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elmagyarázná nekem valaki azt...

Cz.gabeee kérdése:

Elmagyarázná nekem valaki azt hogy adótartozás hogy lehetséges, a NAV felé, ha évekig nem volt munkahely. SZJA-ból hogy lehet tartozás, amikor nincs is jövedelme az embernek?! Vagy valami másból?

Figyelt kérdés
A történet az annyi, hogy páromnak nem volt munkahelye 5 évig, mert gyermeket nevelt, és nem tudott elmenni dolgozni sehova. Nem régen kijött egy levél amiben 163.00 ft os tartozás van, meg a behajtási ügy, stb stb. Írtak egy jegyzőkönyvet is, a párom jelenléte nélkül, mert tudni illik a szüleinél lakunk és ugy gondolta a nő aki jött a NAV-tól, hogy jó neki az anyuka is a jegyzőkönyvhöz.Kérdezem én... alapból a tartozás keletkezésén kívül... :Mióta lehet jegyzőkönyvet készíteni az adós jelenléte nélkül?! Egy kicsit hosszú ez így, ha tudtok értelmes válaszokat kérek..

2016. szept. 29. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

A kérdés az, hogy a párod az 5 év alatt amíg nem volt munkahelye fizette a TB járulékot?

Mert ugye ha van munkahely akkor a munkáltató intézi a fizetéséből a TB járulék fizetését. Ha nincs munkahelye akkor van egy fix összeg amit az illető egyénnek maga kell, hogy utalja a Tb felé.

Valószínű, hogy a párod nem fizetett, így a TB elmaradás lett NAV tartozás, mert ők foglalkoznak vele.

Így teljesen jogos a tartozása. Ha nem volt semmi bevétele akkor írni kellett volna egy kérvényt a OTP felé, és kérni kellett volna segélyt erre. Vagy az önkormányzat fizette volna helyette addig. A jegyzőkönyv elkészítéséhez nincs szükség az adós jelenlétére.

2016. szept. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat nem az OTP felé kellett volna kérvényt írni hanem az OEP felé..(nem mindegy )
2016. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, időközben utánanéztem, és napi 170 ft ot számol fel és ha már most dolgozik akkor aktivalizálódik a tb és akkor is tovább fogják csesztetni?
2016. szept. 29. 17:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig fogják csesztetni amíg ki nem fizeti a tartozását. Kérjen részlet fizetést
2016. szept. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és elöfordulhat az is hogy terhelik a fizetését?
2016. szept. 29. 17:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Elő bizony, sőt bizonyos szempontból ez még rosszabb, mintha valami banki hiteltartozása lenne.


Az "adók módjára történő behajtás" azt jelenti, hogy nem fognak levelezgetni, nem könyörögnek, nem értesít a végrehajtó, hanem egyszer csak azt veszed észre, hogy letiltották a fizetésed.


Egyébként 163 forintról írsz.

A tizedespont és a két nulla is erre utal.

De gondolom, 163 ezer akar lenni. Bár így meg nem jön ki az 5 év.


Nekem anno a diákhitelem került hozzájuk, azt így hajtották be, de szerencsém volt, mert már csak kb 90 ezer volt hátra, 3 hónap alatt lekapták, én még örültem is, hogy túl vagyok rajta.

A 163 ezer sem olyan vészes, persze nem fog jól esni, amikor a fizetése 33%-át nem kapja meg, de néhány hónap után ki lesz fizetve, és akkor vége lesz ennek az egésznek.

Kifizetni mindenképp ki kell, hisz társadalombiztosítása abban az 5 évben is volt, amikor nem fizetett.

2016. szept. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- Milyen tartozása van?


- Ha volt kint a végrehajtó, és vett fel jegyzőkönyvet, ahhoz mellékelt egy tételes kimutatást is, hogy milyen adónemekben van hátraléka a párodnak és mekkora összegben.


- Jegyzőkönyv felvételéhez nem kell feltétlenül az adós, elég egy nagykorú hozzátartozó is.


Ha tudjuk a tartozás mibenlétét, akkor lehet, hogy tudok tanácsokkal segíteni.

2016. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!