Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit takar az önálló tevékenysé...

Mit takar az önálló tevékenységű adószám? Röhejes, hogy a könyvelő, és a NAV sem tudott megfelelő válasszal szolgálni, és elindítottak a kormányhivatalok közötti ingázós paradoxonba, rákényszerítvén hogy itt tegyem fel eme nemes kérdést.

Figyelt kérdés
A lényeg annyi lenne, hogy ne kelljen kiváltani a vállalkozóit, mert rengeteg pénzügyi vonzata van. Ezt megkerülve próbálnék igényelni egy önálló tevékenységű adószámot, de senki sem tudja megmondani, hogy erre a tevékenységre lehet e ( mobilos, hirdetőfelület) egyáltalán kiváltani, és hogy ez pénzügyi szempontból mit jelent? A NAV oldalán már elolvastam a jegyzetfüzetet, nem találtam válaszokat... Úgy látszik egyenesen Orbánhoz kell fordulnom, hogy meg tudjam, milyen formátumban kéri a pénzemet :)

2016. okt. 25. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, nem lehet. Az adószámos magánszemélység művészeti tevékenységekre választható, hirdetésre nem
2016. okt. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Érdekes... Én úgy tudom ezekre vonatkozik:

a mezőgazdasági őstermelésre,

az ingatlan-bérbeadásra,

az egyes kis összegű kifizetésekre,

az erdő véghasználattal érintett faállomány értékesítéséből származó jövedelmekre. Honnan szerezted ezt az információt?

2016. okt. 25. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Az őstermelő az őstermelő az nem adószámos magánszemély megint egy másik kategória amiről te beszélsz... a kisösszegű kifizetéseknek mi köze az adószámhoz mert semmi, ilyen szabály nincs, az üzletszerűség és rendszeresség az a mérvadó. Mi az a kisösszegű kifizetés a te olvasatodban?
2016. okt. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ingatlan bérbeadásra lehet kérni de három éve nem kell adóazonosító jellel bőven lehet bérbeadni....
2016. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mobilos hirdetőfelület...


Egy kicsit bővebben, hogy ez mit takar.

Ugyanis adott esetben ez lehet "bérbeadás" is. Nem keverendő össze az ingatlan bérbeadásával! Már csak azért sem, mert itt ingóságról beszélünk. :)


Tehát...?

2016. okt. 26. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



Azt kell vizsgálnod, hogy a tevékenységed

- rendszeres

- üzletszerű

- bevétel- és haszonszerzés céljából történik-e


Ha igen, akkor az vállalkozói tevékenység. Sajnos valóban rettenetesek az adózási vonzatai, ezért kicsiben nem éri meg vállalkozni.


Másik lehetőség, hogy magánszemélyként adózód le. Azt kell megértened, hogy az adószámos magánszemély, az magánszemély az adózás szempontjából, nem vállalkozó. Az így szerzett bevételek önálló tevékenységből szerzett bevételnek minősülnek, és SZJA, valamint EHO kötelezettek.


Az adószám elsősorban az ÁFA szempontjából lenne érdekes, semmi másért, az pedig a te esetedben szerintem nem játszik.


Az internetes értékesítésekről írtunk egy cikket, ha érdekel, priviben átküldöm a linkjét. Az pont arra vonatkozik, hogy magánszemélyként adózól.


A másik lehetőséged az egyéni vállalkozás, amelyből a KATA egy egyszerű és relatíve olcsó adózási forma, de azért így sem két fillér.


Több információra van szükség a pontos tanácshoz, ezt most csak nagyvonalakban írtam le.

2016. okt. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Whispering Tree" Köszönöm az értelmes választ. A cikket szívesen elolvasnám, úgy hogy várom a linket. :) A korábbi névtelen hozzászólónak üzenem, hogy a kisösszegű kifizetés az én olvasatomban semmit sem jelent, mert én ezt a NAV oldaláról másoltam be. Egyébként nem értek hozzá, éppen ezért kerestem itt segítséget, úgy hogy nem tudom mire vélni ezt a degradáló hangnemet. Üdv
2016. okt. 26. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!