Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kisadózó egyéni vállalkozók!...

Kisadózó egyéni vállalkozók! Milyen (lehetőleg ingyenes) számlázóprogramot használtok?

Figyelt kérdés

2016. okt. 27. 11:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Kézi számlaírás - tök ingyenes és elég jól be vagyok programozva rá - bár néha elrontom :D


Félretéve a viccet, én a számlázz.hu-t ismerem, én nem használom, de ismerősöm használta, nem panaszkodott rá.

2016. okt. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Haha :D

Igen, a szamlazz.hu-t én is láttam, egyből az arcomba tolta az internet. Én mindenképp elektronikus számlázást szeretnék a külföldi kliensek miatt. Köszönöm, ment a zöld kéz!

2016. okt. 27. 13:04
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor most én is szeretnék Tőled kérdezni - ha nem baj :-)

nekem még nincsenek külföldi klienseim, de készülök "nyitni" arra is: ha jól tudom, a számlázz.hu csak magyar nyelvű - ez nem baj a külföldi klienseidnek?


Ha valaki más tudja a választ, akkor azt is megköszönöm, ha válaszol: külföldre lehet magyar nyelvű számlát kibocsátani? (értetlenül néző smiley)

2016. okt. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Erre vonatkozóan én ezt találtam az oldalukon a tudás tárban:

[link]


Ez nekem még sajnos nem jelenti azt, hogy automatikusan két nyelven készíti el a számlát, de bízom benne, hogy legrosszabb esetben is 1-2 kattintással elintézhető egy már meglévő számla fordítása. Emiatt írtam is nekik egy üzenetet, amire ezt a választ kaptam:


"Köszönjük érdeklődését rendszerünk iránt!


A MostSzámlázz.hu mobiloptimalizált oldal jelenleg csak a Free díjcsomag tulajdonságaival van felvértezve. A "Nagy testvér" Számlázz.hu oldalon azonban az idegennyelvű számla kiállítására is alkalmas díjcsomag kiválasztásával lehetőség van idegennyelvű szöveget is feltüntetni a számlán."

2016. okt. 27. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:
Köszi! Ez jó hír :-)
2016. okt. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Billingo.hu-ról fogok váltani a számlázz.hu-ra, az a havi 1200 forint már nem fog a földhöz vágni.
2016. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mobilappokat szoktam fejleszteni és meg kell mondjam: olyan egy számlázó programtól elvárni hogy ingyenes legyen mintha tőled is elvárnák hogy ingyen dolgozzál.

Ez nem lebaxás csak olvasd végig.

Ha találsz is ingyen számlázót annak biztos hogy a legalapabb változata ingyenes (becsalinkázás) és az is bizonytalan ideig.

Az ingyenes üzleti modell sorba bukik be a nagy cégeknél is nemhogy a kisebbeknél. Nemsokára teljesen eltűnik és ha elkezdel használni egy ingyenes számlázót lehet hogy egy idő után szólni fognak a fejlesztők hogy bocsánat de mostantól muszáj vagyunk pénzt kérni mert a reklámbevételek csökkennek a reklámblokkolók miatt és a költségeink növekednek hónapról hónapra.

Én az ingyenes tárhelyszolgáltatókkal jártam így régebben. De azt mondtam hogy semmi gond én megértem és azóta már fizetem a havi meg az éves díjat a tárhelyekre.


Vagy van az én közvetlen példám. Én kis mobilos játékokat készítek és cégeknek adatkimutató appokat mobil készülékekre. Van ami ingyenes ezek közül. Az ingyenes app a reklám megjelenítésekből hozza a pénzt. Olyan sokan használnak már reklámblokkolót hogy az ingyenes verziók után már alig jön reklámbevétel. Vannak szerencsére az appjaimból fizetős változatok is amik nem mutogatnak reklámokat és kicsivel több funkciót is tartalmaznak. Ezekből se leszek gazdag de egyelőre meg lehet belőlük élni.


Ami jó hír neked hogy a NAV be fog üzemelni a hírek szerint jövőre egy saját ingyenes számlázót ami állami pénzből fog üzemelni. Nemcsak számlázó lesz hanem ingyenes könyvelő program is a NAV-tól amiben a kérésedre a NAV munkatársai vezetik majd a könyvelésedet.


De addig is vannak számlázó appok mobiltelefonra és táblagépekre androidos és Apple készülékekre is. Nézz szét az android play és az itunes alkalmazásboltokban és írd be ezek keresőjébe hogy számlázó.

Vannak olyan számlázók is amik weboldalon mennek (egy időben nagy divat volt) de nekem csak a bajom volt velük és a böngészőt is összeomlasztották meg lassúak voltak és nehézkes használatúak és volt amikor karbantartás miatt nem mentek. Hiába na a weboldalakat nem erre találták ki hogy ilyen programokat imitáljanak velük egy internetböngészőben. A számlázó applikációkkal már semmi bajom nincs és jól szuperálnak - szerintem ez a jövő - vagy már a jelen mert már benne vagyunk a mobilkészülékek korszakában és ez már egyre inkább általános lesz.

2016. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem ajánlok konkrétat mert az itt tiltott de itt az első találatok között vannak olyanok amik tudnak mindent amit akarsz:

[link]

[link]

2016. okt. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 nem tiltott, kifejezetten ezt kérte a kérdező.
2016. okt. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jó de csak azért írtam mert az oldal feltételeiben benne van és töröltek már emiatt hozzászólást. Amúgy az autó témában én is szoktam ajánlani alkatrészboltokat stb és ott toleránsabbak ezzel.
2016. okt. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!