Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szeretemék nyitni egy kisebb...

Szeretemék nyitni egy kisebb webshop-ot milyen jogi feltételei és adózási dolgai vannak? (többi lent)

Figyelt kérdés
Szeretnék nyitni egy WebShop-ot, tervem az hogy e-bay-ról berendelt kijező védő üveget, tokokat szeretnék árulni rajta nem nagy haszonkulcsal, egyenlőre valami kisseb magam "fejlesztett" webárúházban pl ucoz rendszerébe felregisztrálva. Az a kérdésem hogy köteles vagyok-e bejelenteni/adozni ez a tevékenység után ha nem haladja meg a bevételem az x ezer forintot ? vagy valami hasonló szabályozás van-e rá ?

2016. nov. 3. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez vállalkozói tevékenység, csak vállalkozóként csinálhatod.
2016. nov. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bejelentés köteles tevékenység, egyéni vállalkozói, vagy cég kell hozzá.


Induláshoz itt vannak a lépések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__sajat-vall..

2016. nov. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem megaz ilyeet rohadtúl nsm kell bejelentened. Ugy tudom de ne m biztos h. Ha évi 600 000 ftot meghaladja aztán kell csak adózni.
2016. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Valójában semmi nem kötelező, de nyilván ha kap egy próbavásárlást, még mindig olcsóbban ússza meg ha legálisan csinálja. Csak kérdés, megéri ez még egyáltalán?


Az amit sokak ide kevernek az évi 600.000 Ft, a használt termékeidre vonatkozik, amit Te magad saját használatból adsz el.


Nyilván lehet itt kezdetben seftelgetni azzal, hogy túl sokat kaptál születésnapodra, azért van többször ugyanaz a terméked fent, de saját webáruháznál már nem állja meg a helyét ez, mint pl. vaterán, apróhirdetési oldalon, vagy bazárban.


Azokra más jogszabályok vonatkoznak, amit ha nem tartasz be és feketén akarod űzni, lelked rajta, de ne lepődj meg ha nem egy pont miatt bírságolnak csak meg, int pl. egy vaterázót.


Emellett nem tisztázott fogalom ehhez kapcsolódóan az üzletszerűség, amit a Nav saját kedve szerint minősíthet pár darab után is már azzá (pláne ha azok nem használtak )


Mondom mindezt úgy, hogy 10 éves tapasztalatom van webáruház üzemeltetésben, és az egykori egyik törzsvásárlóm vette át az első ilyen cégem, majd mellette évekkel később pendrive-t adott el magánszemélyként importból. (Artisjus díj, áfa, számlaképesség hiánya)


Próbavásárlással meg is fogták.


Hogy mi szüksége volt erre, azt csak ő tudná megmondani, mindenesetre én ezt a vállalkozást 5 éve 1 Ft-ért adtam át anno neki, mert ez a fajta üzleti modell, már elavult, kifutott évekkel ezelőtt.


És még csak azután jött be ez a fajta seftelési lehetőség is a "piacra", amikor az ingóságból származó 600.000-es jövedelmi lehetőség mögé bújva ügyeskednek a kamikazek, nem véletlen hiszen egyre szélesebb körben döbbentek rá, hogy nem nagy ördögőnség ebayről, aliexpresszről rendelni, mégha a 14-30 napos szállítási időt egy komolyabb, fizetőképes vásárló inkább nem is várná meg egy áfamentes EU importot kínálóval szemben, ahonnan címre szállítva 3 nap alatt ott van ugyanaz az az áru számlával, garanciával.

2016. nov. 23. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!