Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldi oldalakról rendelt...

Külföldi oldalakról rendelt termékeket hogyan lehet elkönyvelni?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyéni vállalkozóként interneten árusítani.

Érdekelne hogy ha én például ebay-ről rendelek mondjuk egy órát. Akkor nekem elég elmenteni, kinyomtatni a visszaigazoló email-t amit kaptam, vagy a paypall számlát? Mert a paypall számlában benne van, hogy milyen irányban történt a tranzakció, a vevő neve, címe, eladó (mondjuk adószáma már nincs az eladónak!!), termék megnevezése, mennyisége stb.

Azokkal a dokumentumokkal visszamenőleg elméletileg tudnám igazolni az árubeszerzésemet. Hogy nem loptam, csempésztem az órát, hanem én is megvettem.

Vagy minden esetben olyan beszállítót kell keresnem aki a termékkel együtt kiállít nekem egy részletes számlát?

Vagy például a használt árucikkes boltokban ez hogyan működik? Vagy a használt telefonos boltban? Írnak csak egy adásvételi szerződést?

Köszi előre! :)



2016. nov. 3. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Elszámolhatod költségként. Az a legjobb, ha mindent (paypal, ebay, levelezés, csomagolás) elteszel.


De tudnod kell, hogy vállalkozóként garanciát kell vállalnod az általad árult termékekre. Ezt egy ebayes vásárlásnál bajosan tudod érvényesíteni, de neked a garanciális időn belüli hiba esetén cserélned kell vagy vissza kell fizetni az árát a vevőnek.


És persze ott a 14 napos visszavételi kötelezettség is, így is rajtad maradhat az áru. Bár így legalább még el tudod adni.


Ha egy nagykereskedést keresel, az legalább a gyártói garanciát adja.

2016. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve nagyon sokan rendelnek ebayról,aliról azaz sokan ismerik az árakat..és előfordulhat h tőlem sem veszik x haszonnal!
2016. nov. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Használt árucikkes boltokban tudnak adni rendes ÁFÁs számlát - hiszen ők is vállalkozóként árulnak.
2016. nov. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!