Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha jógofáson eladom az egyik...

Ha jógofáson eladom az egyik használt műszaki cikkem az után kell adózni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy 600.000Ft-ig éves szinten adómentesen eladhatom a vackaimat, de akkor is, ha egyéni vállalkozó vagyok amúgy? Persze ezt az eladást nem egyéni vállalkozói minőségemben teszem, csak érdekel, hogy lehet-e ebből valami problémám. Egy közepesen drága (százezres) műszaki cikkről van szó. Előre is bocs, ha hülyeséget kérdeztem. :)

2016. nov. 22. 21:59
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha van könyvelőd akkor kérdezd meg tőle, mert nem tudom milyen vállalkozó vagy, lehet, hogy megéri bevallani. A jófogáson szerintem ez le van írva amúgy.
2016. nov. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a műszaki tárgy nem a vállalkozásodhoz tartozik, nem abba bevitt termék, akkor nyilván nem vállalkozóként adod el, hanem magánemberként.

Ha pedig magánemberként adod el és 1 db-ot, azaz nem több darabot üzletszerűen árulsz, úgy sem bevallani, sem adózni nem kell utána - évi 600 ezer ft-ig.

2016. nov. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából munkaeszközöm volt, de egyrészt még a vállalkozóvá válásom előtt vettem (amikor a munkám csak a hobbim volt), másrészt alanyi áfamentes vagyok, szóval ilyen szempontból sem kötődik hozzám. Egyébként konkrétan grafikus vagyok és a monitorom cserélem le.
2016. nov. 22. 22:13
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja! Amúgy KATA-s vagyok.
2016. nov. 22. 22:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Mint, ahogy már leírták: Ha a gép nincs a vállalkozásodban (tárgyi eszközként nincs ott nyilvántartva), akkor magánemberként eladhatod. Ha a vállalkozás nyilvántartásában szerepel - akár nulla értéken is - már nem adhatod el magánemberként, és a bevétel a vállalkozás bevételét fogja képezni.
2016. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy 5-ös is írta.

Még annyival kiegészíteném, hogy az a lényeg: amikor kezdted a vállalkozásodat, akkor "bevitted"-e a vállalkozásba, azaz nyilvántartásba lett-e véve vagy sem.

Nekem pl. volt egy számítógépem a vállalkozás indításakor és költségcsökkentés miatt bevittem a vállalkozásba, - így ha el akarnám adni, csak vállalkozóként tehetném meg - magánemberként nem.

Erre figyelj. (2-es vagyok)

2016. nov. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!