Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell könyvelni a...

Hogyan kell könyvelni a kiszámlázott csomagolási költséget?

Figyelt kérdés

Iskolai példa, könyvelni kell elsődleges költséghely - költségviselő, másodlagos költségnem elszámolással, forgalmi költség EK-val.

A feladat szerint az értékesített termékkel kapcsolatban felmerült csomagolási költség is, melyet a szállító leszámlázott. ( így van megfogalmazva, mi értékesítettünk, de most kinek lett kiszámlázva?)

Köszi előre is a segítséget, kezdek nagyon összekavarodni benne.



2016. nov. 23. 12:58
 1/7 A kérdező kommentje:

T67 Értékesítési költségek K 454 szállító


Végül erre jutottam :)

2016. nov. 23. 13:25
 2/7 anonim ***** válasza:

Eléggé zavaros, hogy valójában mire is vagy kíváncsi, mert hol szállítóról beszélsz, aztán pedig azt írod, hogy ti értékesítettek, akkor pedig veletek szemben nem szállító, hanem egy vevő áll...


Tehát:

- ha kapsz egy számlát, amiben a szállító külön soron leszámlázta a csomagolás díját is, akkor az az összeg is egyrészt a termék árát növeli = költségviselő, de a költségnemek között (=5-ös számlaosztályon belül)

a "szállítási, csomagolási" költségnemre teszed


- ha te leszámlázol egy vevődnek valamely terméket, és külön sorban még pluszban a csomagolási költséget is, az esetben mindkét tétel a bevételi oldalon jelenik meg, csak két külön nyilvántartott 9-es főkönyvi számlán!!

2016. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

6733/454 (nálam ez a külön felszámított csomagolás és posta) ill 521/454 és 466/454

fogalmam sincs, te milyen számlaszámokat használsz...

2016. nov. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Döntsd már el, ki értékesít meg ki szállít...
2016. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem vett a cég egy bizbazt, amivel dolgozott, majd az abból előállított terméket eladta. Ezt a bizbazt az eladó csomagolta, mert muszáj(mittom én higany a higanyos hőmérőhöz), akkor nem bek érték növelő tétel? És máris a 71re kerül?

Közvetlen költsége a terméknek, vagy van még infó amivel a közvetett költségekről át lehet terhelni a termékre.

2016. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, ha az a biz-baz alapanyag, és tovább feldolgozás céljára vették. Viszont abban az esetben a vásárláskor először bemegy a 2-es számlaosztályba... és majd csak amikor elkezdik a megmunkálást, akkor kerül rá a 7-esre...


Szóval ha valaki még kérdezni sem tud tisztességesen, akkor ne is várjon egyértelmű, konkrét választ.

2016. nov. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam, iskolai példából másoltam a feladat szövegét. Abban az állt, hogy értékesítettünk készterméket. Majd következő pontban ez állt: "az értékesített termékkel kapcsolatban felmerült csomagolási költség is, melyet a szállító leszámlázott"


Elnézést, hogy nem fogalmaz értelmesen a feladat kiíró, és mivel maga a költséghely-költségviselő téma is új nekem, gondoltam valaki jobban átlátja mi a szokás ilyenkor. Ha érteném, nem tettem volna fel kérdést.

2016. nov. 24. 13:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!