Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera ma kiszámlázott nekem...

Vatera ma kiszámlázott nekem 18 Ft tartozást. Mi van ha nem fizetek?

Figyelt kérdés
Január óta nem használom a vaterát, akkor is két terméket töltöttem fel, amit el sem adtam. Ma mindkettőre kiszámlázott 9-9 forintot. Totál meglepett mivel közel egy éve rá se kattintottam az oldalra. Most küldjek el nekik nyamvadt 18 forintot? Mi lesz akkor ha nem fizetem ki? Felőlem törölhetik is a profilomat, úgyse használom, de problémát nem akarok belőle. Mondjuk azt nem értem miért nem akkor kérte ezt a pénzt, mikor feltöltöttem, miért most közel 12 hónap után?

2015. dec. 1. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Ha rákkattintasz a Vatera oldalára, akkor magad is láthatod a főoldalon, hogy okt. 15-étől változás állt be a számlázási módban - így az eddig ki nem fizetett összegeket letisztázzák.

Eddig csak 300 ft feletti összeget számláztak ki, akinek nem érte el ezt az összeget, annak nem számláztak. DE! Mivel most áttértek más rendszerre, ezért MINDENKINEK kiszámlázzák az eddig ki nem fizetett tételt. Mondhatjuk úgy, hogy januártól "tartozol 18 ft-al a Vaterának, azóta "hitelezi Neked - hiszen elindítottad az aukciókat, azt meg nyilván Te is tudod, hogy 9 ft a listázási díj.


nem javaslom, hogy ne fizess, 2 okból:

1. - attól, hogy nem fizetsz, nem fogják tötölni a fiókodat, SŐT! le van írva a Felhasználási Feltételekben, hogy amíg tartozása van valakinek, addig nem törlik a fiókját

2.- ha nem fizetsz, teljesen mindegy, hogy mennyivel tartozol, átadják követeléskezelő cégnek, s onnantól kb. 3200 ft-al többet kell fizetned -. hidd el, nem éri meg...


Végezetül: felesleges törölnöd a fiókodat - soha nem tudhatod, mikor lenne szükséged rá, s maga a fiók fenntartása nem igényel anyagi befektetést. Ha pl. 2 évig nem használod, akkor sem kerül semmibe.

És engedj meg egy észrevételt: tudom, hogy a 9 ft listázási díj több termék esetén húzós lehet, de! a közelünkben rendszeresen eladtak mindenféle jó dolgokat: kijöttek egy megadott napon, s sok olcsó és jó dolgokat lehetett kapni. Mostanában ritkán jönnek, s amikor rákérdeztem, miért, elmondták: 4 órára 40 ezer ft!! a bérleti díj, ahol eddig árultak.

De elég, ha csak a Petőfi Csarnok 3.200 ft-os belépőjét nézem (1 napra, azért, hogy eladhass és akkor még egyáltalán nem biztos, hogy megvesznek valamit ) vagy bármely piaci helypénzt - egyik sem kevés...

És akkor ráadásul állhatsz a hidegben, mínuszokban a termékeddel.

Ha így nézed, otthon, a meleg szobában a 9 ft nem is olyan sok :-)

és ha már sokat és jól adtál el, akkor lehetsz Profi eladó - ekkor már csak 3 ft a listázási díj :-)


Remélem, tudtam segíteni :-)

2015. dec. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírási hibákért, elütésekért, csak kapkodtam, mert mennem kell dolgozni.
2015. dec. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a kimerítő választ! Persze most nem ezen a 18 forinton akadtam fenn, hanem a miértjét nem értettem. Remélem többet nem fognak kiszámlázni, mert nem szeretnék többször 9 forintokat átutalni neten keresztül, mondjuk nem is emlékszem már hogy mást hirdettem-e meg idén.


Ott van a jófogás, és egyéb olyan oldalak, ahol semmiért nem kell fizetni, és lehet értékelni a másikat, ezért hagytam abba a vaterázást. Túl sokat kellett kifizetnem 1-1 áru után, ha megvették, így mindig bele kellett kalkulálnom az árba, ami nem feltétlenül eredményezte azt, hogy eltudtam adni, mert máshol olcsóbban megtudták venni. Aki nagy tételeket árul, annak jó, de én aki csak pár ezer, talán tízezer forintos termékeket adtam el, nem igazán.

2015. dec. 1. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

#1:

Részben igazad van abban, amit a feltöltési díj vs. piaci helypénzről írsz, de azért van ennek egy másik nézőpontja is.

A piac fizikai "tárhelyet" biztosít, és utána nem szed jutalékot az eladott termékeid után, és nincs más bevétele, mint a helypénzek.

A Vatera ezzel szemben egy virtuális árusítóhelyet árul, nem kevés jutalékot szed a sikeres eladás után, minden termék után beszedi a feltöltési díjat, és a reklámokból is bőven van bevétele - a reklámhelyet pedig annál drágábban értékesítheti, minél több eladó termék és látogató van az oldalon. Ja, és még nem kevés pénzt kér azért, ha valamilyen kiemelést vennél igénybe!

Szerintem gusztustalanul pénzhajhászok lettek. Hasonlóan kapzsi pld. a Jófogás, ahol 90 napig hirdethetsz, aztán törlik a hirdetést, ha nem veszel valamilyen kiemelést. Gondolj bele, pld. aki bélyegeket árul, és egy blokkot ad 50 Ft-ért, az ha nem megy egyből, akkor a termék árának minimum a dupláját kell fizetnie, hogy tovább hirdethessen.


Érdekes, a Zsibvásárnak megéri a teljesen ingyenes felület biztosítása!

2015. dec. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4: A Zsibvásár jobban tele van nyomva hirdetésekkel, de a Vatera meg ha már fizetős, elhagyhatná őket teljesen.
2015. dec. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#%:

"A Zsibvásár jobban tele van nyomva hirdetésekkel..."

Erről beszéltem.

A Vaterán is van hirdetés rendesen, de ők még képesek 18 Ft-ot is kiszámlázni. Pénzt szednek a feltöltésért, az eladásért jutalékot, kiemelésekért magas díjakat - Míg a zsibi megél a reklámokból.

2015. dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%
Vatera pénzéhes lap, csak az érdekli őket, ha valami problémád van elküldenek a fenébe. Jófogáson csak csalók vannak, így most kezdtem el a zsibvásárt, eddig egész jó. vaterás fiókomat már töröltem, de persze a spamokat ezerrel küldik az email fiókomra.
2015. dec. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!