Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit csináljak, ha utólag kell...

Mit csináljak, ha utólag kell számláznom?

Figyelt kérdés

Vagyok olyan hülye helyzetben, hogy az ügyfeleim össze-vissza fizetnek PayPal-on, értem ez alatt, hogy nem szólnak, hogy elküldték a pénzt, csak bejelentkezem a fiókomban és ott van. Mondtam már nekik, hogy szóljanak időben mert nekem számlát kell kiállítanom először, de le se tojják amit kérek. Persze örülök, hogy jó a fizetési hajlandóság és már akkor kifizetnek amikor még kész sincs a munka, csak számlázni ugye előre kéne.

Kérdésem, hogy megüthetem-e a bokám, ha én ma kiállítok egy számlát arról, hogy ma kaptam meg a pénzt, holott már tegnap este megjelent a PayPal számlámon?

Ezt megelőzendő innentől kezdve ahogy megkapom a felkérést a munkára onnantól valami irreális 30-60 napos fizetési határidővel fogok számlát kiállítani, mert nem ez az első eset és félek, hogy egy ellenőrzésnél emiatt rám húzzák a vizes lepedőt. Vagy egyáltalán egy könyvvizsgálatnál mit néznek? Lekérik a PayPal számlakivonatom és összehasonlítják az összegek beérkezését a számlákon lévő dátumokkal?



2016. nov. 23. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Az Áfa tv. szerint "haladéktalanul" kell kibocsátanod a számlát. Nyilván ez nem azt jelenti, hogy minden percben nézed az egyenleged, és 1 percen belül számlázol. Mindenesetre ez egy gumiszabály, kb. a NAV hatásköre, mit fog elhinni haladéktalannak, de szerintem 1 nap az nem jelent semmit.
2016. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%

Hozzáteszem, nagyon sok netes cég csinálja, hogy csak küld egy számlaszámot, hogy erre utalj. Aztán ők még elkönyvelgetnek ott 1-2 napot, és utána kapok számlát. Most épp egy október elején átutalt előlegemről szóltak, hogy igen-igen, megkapták, elnézést, hogy nem küldtek számlát. (Mondjuk még most sem küldtek, hanem majd a "helyszínen" átadják januárban - nyilván ez teljesen szabályos...)


Egyébként valóban, azt is lehet csinálni, hogy előre bocsátod ki a számlát, ez is eléggé bevett gyakorlat.

2016. nov. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

Az így megkapott pénzt kezeld úgy, mint "átvett előleg" összegét, tehát egyrészt a könyvelésedben is, másrészt a számlát amikor megírod: még a szövegrészbe felvésed, hogy "utalt-átvett előleg", így a számla legalsó sorában, hogy "fizetendő összeg" = 0. !!!

Így minden dátum a helyére kerül, és nincs azzal gond, hogy a számlát 1-2 nappal később készíted el, mint ahogy a számládra érkezett a pénz.

2016. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ma lesz a számla kelte, tegnap a teljesítés és a fizetési határidő. Ennyi. Díjbekérő esetén is így műkszik, előlegbekérőnél is...
2016. nov. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!