Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tb fizetés utolag, hogyan miként?

Tb fizetés utolag, hogyan miként?

Figyelt kérdés

A következö a helyzetem ugy 10 honapja nem fizettem tb-t. Éshalottam olyat innen onnan ha én elmegyek egy munkahelyre akkor ott elévül a tartozas de most utananézegettem es egy orbitalis hulyeségnek tünik 😀. És az lenne a kerdes hogy most mivel jarnek a legjobban mert ugye halottam olyat is hogy az allam 1év ingyenes tb-t biztosit de ebben a helyzetben ez lehetséges????

Vagy utolag befizetem az anyit amennyit , persze az első lenne a leg kézenfekvőbb.

Meg olvastam itt olyat is hogy akár büntetést is ki szabhatnak???



2016. aug. 29. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
29%

Az állam biztosan nem fogja fizetni a tb-det. Max egy ideig akkor, ha regisztrált munkakereső vagy, és asszem rendszeresen be kell mutatni elutasító leveleket, amivel bizonyítod, hogy te valóban keresel munkát.


Amúgy egyszerűen be kell menni a nav-hoz, ott van tartozásra direkt ügyintézés. Én több évig nem fizettem, soha nem is szólítottak fel, aztán egyszer elmentem orvoshoz, heteken belül jött a levél. Bementem a nav-hoz, megnézték mennyi a tartozásom, oda adtam a bank kártyám, kifizettem az egészet, és le volt tudva.

Valamennyi büntetés, vagy kamat az van, de nem olyan jelentős összeg.

2016. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%

Ha nincs semmilyen jövedelmed, az önkormányzatnál kérvényezheted a mentességet egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. Ezt 1 évre szokták megadni annak,


a) akinek családjában az egy főre jutó havi jövedelem az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 120%-át (34 200 forint),

b) aki egyedül élő és jövedelme az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegének 150%-át (42 750,- Ft) nem haladja meg, és családjának vagyona nincs.


Az elmúlt 10 hónapra visszamenőleg viszont már nem kaphatsz mentességet. Ezt vagy befizeted (és némi késedelmi kamatra is számíthatsz) vagy kérvényezheted, hogy méltányosságból engedjék el, mérsékeljék, esetleg adjanak részletfizetést. (Itt részletezned kell, miből tudnál fizetni.)

Büntetést a késedelmi kamaton kívül nem szabnak ki, viszont ha nem rendezed az ügyet, egy nap felszólíthatnak, hogy fizess és végrehajtás lehet belőle. Elévülni annak az évnek az utolsó napjától számított öt év múlva fog, amikor az adót meg kellett volna fizetned, tehát a 2016-os tartozásod 2021 december 31-én, és ha történik valamilyen végrehajtási cselekmény ez 6 hónappal meghosszabbodik.

2016. aug. 30. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

Második!! A végrehajtás részét nem teljesen ertem meg az elévülést se

Részleteznéd kérlek

2016. szept. 2. 18:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Végrehajtás: Ha semmilyen lépést nem teszel a TB tartozás rendezése ügyében, egy nap kaphatsz egy fizetési felszólítást a NAV-tól. Ha ekkor sem fizetsz, bírósági úton behajthatják rajtad. (Fizetésletiltás, bankszámla inkasszó, stb.)


Elévülés: A 2016-os TB tartozás a törvény szerint 2021 december 31-én elévül. Ha addig bírósághoz fordulnának, a behajtáshoz való jog 2022 június 30-ig meghosszabbodik. Ez az időpont után a tartozásodat nem lesz lehetőség bírósági úton se követelni tőled és elévülésre hivatkozva töröltetheted.


Ez utóbbit csak azért írtam, mert a kérdésedben említetted az elévülést. Amit hallottál, hogy munkaviszonyt létesítve elévül, az nettó hülyeség. Ez az elévülés szabálya, amit írtam.

De arra játszanod, hogy majd elévül, és nem kell kifizetned, nyilván nem érdemes, mert gondolom, nem tervezed a következő 6 évet bejelentett munka nélkül tölteni.

2016. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!