Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elrontották a bérezésem,...

Elrontották a bérezésem, utólag akarják levonni, szabályos ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2016 júliusában diákmunkásként dolgoztam egy hónap erejéig. A fizetésemet augusztus elején vehettem át, ahol kézbe kaptam fizetségemet. Meglepődve vettem észre hogy arányaiban többet kaptam mint egy évvel ezelőtt ugyanakkor. (ott dolgoztam akkor is) Mondták hogy csak az SZJA-t vonták le. Mondom oké, nem értettem miért, távoztam. Körülbelül egy hónappal később (szeptember elsején) kaptam egy tértivevényes levelet,hogy csak az SZJA lett levonva ,ezért legyek szíves befáradni és a maradék összeget (nyugdíjjárulék,munkaerő-piaci járulék,valamint az egészségbiztosítási járulok) fizessem be. Nem szeretnék pontos összeget mondani, de 5 számjegyű mennyiségről beszélünk, ami egy diáknak nem kevés,tekintve hogy már elköltöttem a fizetésemet. (konkrét dolgokra spóroltam,amit meg is vettem amint kifizettek nem csak elszórtam)

A kérdésem az lenne hogy ez így mennyire szabályos? Utólag csak így kötelezhetnek befizetésre? Milyen következmények lehetnek ha esetleg a sarkamra állok? (nem szeretnék balhét,de ezt igazságtalannak tartom)


Köszönöm szépen a segítséget!



2016. szept. 1. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen jogosan kérik vissza a pénzt.

Nincs miért a sarkadra állnod, jogtalan kifizetés történt.

Nézz utána, hogy ez mit jelent: túlfizetett munkabér visszakövetelése.

2016. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Teljesen jogosan követelik vissza.
2016. szept. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Carragher_x ***** válasza:
87%
Nem írtad hogy milyen jogviszonyban foglalkoztattak. Ha iskolaszövetkezeten keresztül, akkor a béredet nem terheli járulékfizetési kötelezettség csak szja.
2016. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
A 3-as az okos, ugyanis nem mindegy, hogy hogyan dolgoztál, kivel voltál szerződésben. Ha az iskolaszövetkezettel, úgy nem jogos a visszakövetelés. Ha viszont a szerződést közvetlenül a céggel kötötted, úgy be kell menned és befizetni ezeket a járulékokat.
2016. szept. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!