Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi az az ÁFÁs számla?

Mi az az ÁFÁs számla?

Figyelt kérdés

Cégnél elszámolható a szemüvegem. Kaptam számlát, amin rajta van az eladó, rajta vagyok én, mint magánszemély, rajta van a tételes összeg, tartalmaz olyan sort, hogy áfa x százalék.

Leadtam a cégemnél, de ott szóltak, hogy ÁFÁs számlát tudnak csak elfogadni.

Valaki el tudja mondani pár szóban, hogy hogy is van ez? Milyen az az ÁFÁS számla? Miért nem olyat adnak alapból? Köszönöm!


2016. nov. 24. 11:04
 1/6 anonim válasza:
86%
A cég nevére kellett volna kiállítani. Meg szokták kérdezni hogy kérsz-e áfás számlát. Mert így a cég az áfát vissza tudja igényelni és így tud csak elszámolni vele ha a cégnév van rajta.
2016. nov. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján egy áfás számla van a birtokodban. (Ami abban különbözik a nyugtától, hogy tételesen fel van tüntetve a vásárolt termékek neve, nettó és bruttó ára , áfa tartalma és a vevő adatai is.)
2016. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

"... rajta van az eladó, rajta vagyok én, mint magánszemély,..."


nem a cég nevére kérted, hanem a saját nevedre, mint magánszemély nevére, így a munkahelyed a saját könyvelésében nem tudja költségként elszámolni. Ez neked most bukta, (lekváros) és neked kell lenyelni.

2016. nov. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xswerdy ***** válasza:
69%

Szerintem sem azzal van a gond, hogy ne lenne ÁFÁs a számla, hanem hogy nem a cég nevére szól.


Szerintem próbálj meg visszamenni, talán megcsinálják, hogy ezt a számlát stornózzák, és adnak egyet a cég nevére.

2016. nov. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hiába is megy vissza, gépi számlázásnál minden hitelesített számlázó program csak egyetlen 1x ad ki "Eredeti" jelzéssel ellátott számlát. Márpedig a munkáltató költségként csak az ilyen jelzéssel ellátottat számolhatja el.
2016. nov. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xswerdy ***** válasza:
De egy hitelesített számlázóprogrammal készült számla is strornózható. Mert kiderült, hogy mégsem adta el a cég az árut a kérdezőnek, hanem a munkáltatójának adta el. Ezért stornózni kell a magánszemélynek kiállított számlát, és egy újat kiállítani a munkáltató részére.
2016. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!