Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adásvételi szerződéssel évi...

Adásvételi szerződéssel évi hány száz ezer Ft-ig vagyok adómentes?

Figyelt kérdés

Hallottam már erre 5-6-8 száz ezer forintot is, most mi a valós szám. (Nem, sajnos google nem segít, egy könyvelőhöz pedig egy kérdésért nem szívesen foglalnék időpontot)


(amennyiben nem lenne pontos a kérdés:

tételezzük fel hogy keramikus vagyok, és egyébként suli/meló mellett otthon szobrászkodom és alkalomadtán eladom őket. Persze mint jóravaló állampolgár, papírt adok róla, mivel az a legegyszerűbb adásvételit. Na már most mennyi az a "X" összeg amennyi bevételem ha lesz ebből és mindről adok adásvételit, még nem kell adóznom egy forintot se?)



2016. nov. 24. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Saját használt, kinőtt,feleslegessé vált holmijaid eladása után évi 600 ezer ft-ig vagy adómentes.

DE! Amennyiben TE állítasz elő egy terméket és eladod azt, úgy az első pillanattól fogva számla/nyugta köteles és adózni kell utána.

Járj utána az adószámos magánszemély adózásának - lehet, hogy az működhet Nálad, de nem biztos...

2016. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Es tetelezzuk fel hogy van egy rakas szobrom amit en keszitettem de magamnak, viszont megunom, vagy megszorulok anyagilag, vagy az exemet abrazolja es inkabb tultennek rajta, akkor az minek minosul? hasznalt cucc eladasnak, vagy kereskedesnek? (bocsi az ekezetekert telefonrol vagyok epp)

2016. nov. 24. 13:04
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel a tevékenységed üzletszerű (az első eladott termék is), ezért az első forinttól adóköteles.
2016. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

koszonom a valaszokat!

utana jarok az alanyi adomentessegnek majd!

utolso kerdesem egy nagyon sarkitott pelda, de csak azert hogy vegkepp atlassam a dolgot. ha mondjuk nagymamam hogy lefoglalja az idejet folyamatosan koti nekem a pulovereket, en meg vagyok olyan aljas hogy tuladjak rajtuk mert nekem minek annyi, akkor mi a helyzet? a "termelo" ajandekba adta a dolgot, en hasznaltcikkent adom tovabb.

2016. nov. 24. 13:11
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet csűrni-csavarni, de ha több db. vadiúj pulcsit árulsz, akkor az már kereskedelmi tevékenység, és teljesen mindegy hogy te magad kötötted, vagy a nagyid, vagy esetleg valahol megvásároltad. Ugyanúgy adóköteles az első db-tól kezdve, mint minden más tisztességes vállalkozó bevétele.


Ahogy írták itt: saját, megunt, használt termék (= látszik rajta hogy kopott, másrészt nem sorozat-db. hanem 1-1 más és más: 1 db. használt pulcsi, 1 db. kabát, stb. stb.) azokból az évi 600 ezer Ft bevételig származó összeg adómentes.


Magyarázhatsz amit akarsz, ha gyanús az ügylet, akkor már a NAV az erősebb kutya...

2016. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"utana jarok az alanyi adomentessegnek majd! "


Hűűű, nagyon kevered a szezont a fazonnal (első vagyok)

Nem azt mondtam, hogy alanyi adómentes lehetsz - az a vállalkozóknál van és az ÁFA kötelezettségre vonatkozik.

Legjobban tennéd, ha bemennél a legközelebbi NAV irodába vagy felhívnád a Call centert és ott kérdeznéd meg - mert az összes törvényt, adószámos magánszemély adózását, járulékfizetését, stb. itt most nem írnám le.


A "hogyan lehetne kiskaput találni?" megoldás meg nem működik, mert a NAV sem hülye: ha pl. 10.-ik szobrodat adod el, akkor nem fogod tudni megmagyarázni, hogy ez nem üzletszerű tevékenység. Kiküld egy próbavásárlót, (nem fogod tudni, hogy NAV-os), nem adtál számlát, máris bukta.

2016. nov. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, felkeresek inkább mégis egy könyvelőt :D

Egyébként csak a tisztázás végett, nem vagyok se keramikus, se szobrász, nagyim se szokott kötni és nem is aljasodnék odáig hogy eladjam amit tőle kapok. A történet szereplői kitalált alakok, mindennemű azonosság a valósággal csupán a véletlen műve.

2016. nov. 25. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!