Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adócsalás esetében mi a teendő?

Adócsalás esetében mi a teendő?

Figyelt kérdés
Főnököm minimálbér mellé zsebe adott pénzt. Egyszer csak úgy gondolta, hogy már nem fizet minimálbérért én meg nem dolgozok neki. Ilyenkor mi a teendő?

2016. nov. 24. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Mivel elfogadtad, így te is adót csaltál, ahová ő megy oda mész te is...
2016. nov. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szépen elköszöntök egymástól.
2016. nov. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
jól bebiztosítottam magát ez a pénisz
2016. nov. 24. 16:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lepapírozottan megy a fizetés, akkor az a bajotok, hogy felét elviszi az adó, ha zsebbe kapjátok, akkor az a baj, hogy nem vagytok bejelentve... Istenem, csak alkalmazottam ne legyen soha...
2016. nov. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, miért nem akkor tiltakoztál, amikor a felvételnél ez szóba került? Mivel "együtt játszottátok" ezt a "játékot", ezért felesleges kizárólag a másikat okolni. Mindketten hunyók voltatok. Jó igen, tudom, örül az ember, ha van munkája, stb. - de most emiatt csak a másikat szidni...

Nem tudom, mennyire igaz, de nemrég állítólag feljelentett valaki egy munkáltatót - mire a feljelentőt is kivizsgálta a NAV - miből költ többet, mint a fizetése...

2016. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ez jó... elmesélem: feljelented, hogy feketén fizet. MEgnézik, te mióta dolgozol ott, és az adott foglalkozás átlagbére alapján fizethet ő szochot, szakképzésit, te meg az összes többit...
2016. nov. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Igen, ez ilyen "kéz kezet mos" szitu. Ha felnyomod, akkor magaddal is kitolsz. Őt is megbüntetik, de neked jön egy mulasztási bírság, plusz az elmaradt adó kétszeresét róják ki büntetésből + a késedelmi kamatok attól függően, hogy mióta megy a fusizás. De amúgy sajnos ez nem kirívó eset, ez mindenhol megy szinte ahogy hallom...addig nem is lesz jobb, amíg nem kerül egy bruttó 380 ezres fizetés félmillióba a munkáltatódnak, amiből amúgy 252 ezret kapsz meg. Ez egyébként top 5-ös járulékfizetés európában, mindezt úgy, hogy nálunk található a világ egyik legmagasabb áfája.
2016. nov. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
53%
Mi a kérdés? Gondolom, max. az, hogy most a felmondási időre megkapod-e a zsebbe pénzt, vagy arra már csak a minimálbért. Beszéld meg vele.
2016. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

"A kérdező kommentje:

jól bebiztosítottam magát ez a pénisz"


Nem értem... Magyar vagy?

2016. nov. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!