Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adó és járulékkedvezmény...

Adó és járulékkedvezmény nyilatkozat kitöltésében elakadtam?

Figyelt kérdés

A férjem 165000.-ra, én 120000.-ra vagyok bejelentve. Igénybe vennénk a családi kedvezményt 4 gyerekre. A nyilatkozaton feltüntetem a 4 gyereket,eddig oké. Közösen vennénk igénybe,ixelem,ez is oké.

Viszont ez a hány gyerekre venném igénybe dolog bekavart.

Osztanunk kell 2-2 arányban vagy mindkettőnknél a 4-et kell beírni?

Elvileg mind a kettőnk fizetése belefér a kedvezménybe?


2016. dec. 21. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

vagy beírod, hogy 2 gyerekre akarod igénybe venni, vagy beírsz egy összeget.

A négy gyereket azért kell mind feltüntetni, mert a gyerekszámtól függ a kedvezmény.

2016. dec. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez logika. Ha 4 gyerek után veszed igénybe, a párodnak már nem marad gyerek, aki után igénybe vehetné.
2016. dec. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tehát az össz kedvezményezett gyerekszámot azért kell beírni,hogy abból tudják,mennyi gyerekeként a kedvezmény és utána hogy mennyi gyerek után kérem.

Szóval hiába kérem csak 2 gyerek után,akkor is gyerekekeként 206250.-?

2016. dec. 21. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan így van.


A felsorolt összes eltartott száma alapján határozódik meg, hogy gyermekenként milyen összegű kedvezményre vagytok jogosultak. Azon belül Te határozod meg, hány gyerek után szeretnéd év közben érvényesíteni, vagy gyerekszám helyett nyilatkozhatsz arról is, hogy egy bizonyos összegű kedvezményt kérsz érvényesíteni.


Logikus, ha 4 gyermekről van szó, és Te a 4 gyermek után kéred, akkor a férjed már nem kérhet senki után.

Ha az eltartottak alapján havi 880.000,- Ft kedvezmény illet, és Te abból 118.624,- Ft összeget kérsz (gyerekszám helyett) érvényesíteni, akkor a férjed csak 761.376,- Ft-ról adhat le nyilatkozatot a saját munkáltatójának.

2016. dec. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Logikus, ha 4 gyermekről van szó, és Te a 4 gyermek után kéred, akkor a férjed már nem kérhet senki után.


Ez nem teljesen igaz, minden továbbképzésen elhangzik, hogy a nyilatkozat tartalmáért a munkavállaló felel. HA mindketten igénybe akarják venni, nekem kötelességem úgy számfejteni, ahogy nyilatkoztak, még az sem igazán elfogadható, ha aláíratom velük, hogy tájékoztattam őket.

Volt is olyan dolgozó, akinek eladás alatt állt az öröksége, de sürgős volt a pénz, két hónapig ő és a felesége is 3-3 gyerekre igénybe vették, a nyilatkozatra meg azt írták, nincs a másik félnek munkáltatója. Az eladott ház árából meg következő év elején, bevallással visszafizették.

2016. dec. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazad van utolsó válaszoló, de mi az ideális esetet írtuk le, nem pedig azt, ami "nem felel meg" a jogszabálynak.

Persze lehet úgy is, vállalva a "következményeket", ha vannak. :)

2016. dec. 25. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!