Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Készpéntes számlát állítottam...

Készpéntes számlát állítottam ki, a vevő átutalással fizetett. Ez gond?

Figyelt kérdés
A könyvelőm szabadságon, ezért kérem segítségeteket!

2016. dec. 30. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Igen. Le kell sztornózni a készpénzest és újat írni ,átutalásost. Gondolom a számla eredetije ( a készpénzesé) még Nálad van, így le tudod sztornózni.
2016. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

TÉVHIT: A számlát csak a számlán szereplő fizetési mód szerint lehet kifizetni.

TÉNY: A fizetési mód csak tájékoztató jellegű adat, a számla bármilyen módon kiegyenlíthető!

A számlának nem kötelező tartalmi eleme a fizetési mód, ezért ennek feltüntetése pusztán csak tájékoztató jellegű, mint sem kötelező a vevőre nézve. Jogszabály nem tiltja, hogy a készpénzes számlát átutalással, vagy az átutalásos számlát készpénzzel fizessék ki. Mindenesetre a könyvelőnek azért érdemes jelezni, ha a számla kiegyenlítése nem az elsődlegesen kért fizetési mód szerint történt, hogy a könyvelés ennek megfelelően történjen.

2016. dec. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem kötözködés, hanem tájékozódás: akkor, ha 12. 28-ra kiállítottam egy készpénzes számlát és 12.30-án utalt a vevő, akkor mégis azt hogy fogom egy NAV ellenőrzésnél beazonosítani?
2016. dec. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2, a fizetési módot nem könyveljük...

És ha nem jelez semmit, akkor se tudom másképp könyvelni, mert a bankba jött a pénz, ergo nem pénztárba teszem.

2016. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A könyveló majd kiegyenlíti a bankkal szemben a pénztár helyett és kész. Lényegtelen a számla szempontjából, hogyan fizetett a vevő.
2016. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Készpénzes" számlának azt szoktuk hívni, amelyet abban a pillanatban kifizetnek, és a számlán lévő összes dátum aznapi.


Az, hogy a fizetési módhoz "készpénz" lett feltüntetve, de a vevő utalással fizetett, semmit nem befolyásol, ha a fizetési határidő nem a számla kiállításának napja. Mert ugye az ebben az esetben nem lehet, de láttam már ilyet. :)

2016. dec. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%

Tudomásom szerint készpénzes számlánál mindhárom dátumnak ugyanannak kell lennie, nincs fizetési határidő, hiszen, mint te is írtad, abban a pillanatban fizetik ki.

Ergo, ha dec.18-ára van kiállítva egy készpénzes számla és az utalás dec 20-án érkezik be a számlára, akkor - szerintem - az a pénzmozgás nem beazonosítható.

Teszem azt eladok abban a 2 napban 10 db 500 ft-os terméket, honnan fogom tudni, hogy a 20.-án beérkezett utalás a 18-i készpénzes termék volt? Nem, az utaló adataiból nem feltétlenül, ugyanis nemegyszer előfordult már, hogy megvette a terméket XY Mária, majd a férje számlájáról utalt. A számla meg XY Mária nevére szól.

Szóval továbbra is azt állítom, az a legtisztább, ha lesztornózza és újat állít ki.

2016. dec. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
onnan, hogy tudod ki utalt, honnan, mennyit, és hivatkozik a számlaszámra...
2016. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 7

És ha sztornózod, és újat állítasz ki, ugyan mitől lesz jobban beazonosítható?

2016. dec. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Tudomásom szerint készpénzes számlánál mindhárom dátumnak ugyanannak kell lennie, nincs fizetési határidő, hiszen, mint te is írtad, abban a pillanatban fizetik ki. "

Így van, a klasszikus készpénzes számlánál nincs fizetési határidő, hiszen azonnali a fizetés.


De a feltett kérdésből nem derül ki egyértelműen, hogy a kérdező mit ért készpénzes számla alatt. Mert ha a klasszikus készpénzes számlát értik, akkor egyértelmű, hogy sztornózni kell. De ha csak annyi a gond, hogy egy számlán a fizetési módhoz készpénzt írt, de a vevő mégis utalta, akkor nem kell sztornózni, egyszerűen a kiegyenlítést kell máshogyan könyvelni.

Ugyanis a fizetési határidővel "megáldott" számlatömbbe kiállított számlát is lehet készpénzben fizetni, nem jelent automatikusan átutalással fizetést csak mert van fizetési határidő rubrika is rajta.

2017. jan. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!