Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Albérleti dijról szóló számla...

Albérleti dijról szóló számla kiállitható a bérlőn kivül más nevére (munkahely)? Részletek lent

Figyelt kérdés
Egyszeri költözési támogatás albérleti dijra való felhasználásához szükséges, hogy a számla a munkáltató nevére legyen kiállitva. Nem probléma, hogy a számla a munkáltató cimére van irva, nem pedig a bérlő nevére?

2017. jan. 2. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül lehetséges.
2017. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden további nélkül? Szerződésben az albérlőjével, nem annak munkáltatójával áll, tehát elvileg nem. Ha ezt az egy hónapban már a munkáltató fizeti ki, akkor az kifizető is, tehát nyilatkozat szja és esetleges eho levonás belőle, mert bérleti díj. Ha az alkalmazottjának téríti akkor az szerintem más tészta.
2017. jan. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor ismét - minden további nélkül. Üzleti úton is kérhetek számlát az étteremben a cégem nevére pedig nem a cég rendelt és evett.

Az, hogy én vagyok a bérlő annyit tesz az én felelősségem a fizetés.

2017. jan. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. jan. 3. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Az étteremben nem minősülsz kifizetőnek, ugyanis ott nem MAGÁNSZEMÉLY a partnered. De biztosan én tudom rosszul. Igaz szép bírságok vannak már ebből, a kifizeti a levonni elmulasztott szja és esetleges eho tekintetében ugyanis készfizető kezes
2017. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!