Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A ma kiállított számlámnak...

A ma kiállított számlámnak (adószámos magánszemélyként) mikor kell elutalnom az SZJA tartalmát a NAV-hoz?

Figyelt kérdés

Írok ma egy számlát a számlatömbömbe. A könyvelő azt mondta, hogy kérjem csak el a teljes összeget, és az SZJA (15%) részét utaljam el a NAV-hoz, közleményben az adószámommal.

Ennek mi a határideje?

Van bejelentett munkám, így a közterheket nem én fizetem magam után. Egy évben legfeljebb 5 számlát állítok ki, és max. 120 ezerről / számla. ÁFA mentes vagyok.

Köszönöm a válaszotokat előre is!



2017. jan. 3. 00:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig a tárgyhót követő hó 12-e a határidő.

De ezt a könyvelőtől is megkérdezhetted volna.

2017. jan. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Negyedévente, a negyedévet követő hó 12-ig van előlegfizetés.


Az első félrebeszél.

2017. jan. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként a számlának nincs szja tartalma.
2017. jan. 3. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Negyedévente kell szja előleget fizetned ( követő hó 12-ig), ha eléri az összeg a 10.000 Ft-ot ( bár lehet ez csak bérbeadásra vonatkozik mint értékhatár)
2017. jan. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem félrebeszéltem, hanem eltévesztettem. Egyébként tudom, hogy negyedévente van előlegfizetési kötelezettség. De azért köszi, hogy kijavítottál!
2017. jan. 4. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!