Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha regisztrált munkanélküli...

Boston Legal kérdése:

Ha regisztrált munkanélküli vagyok, kell-e fizetnem az egészségügyi hozzájárulást?

Figyelt kérdés
Érdemes regisztrálnom abban az esetben, ha munkanélküli járulékra nem vagyok jogosult (az előző munkaviszonyom kevesebb volt, mint fél év)? Az egészségügyi hozzájárulást megspórolhatom a regisztrációval, vagy úgy is fizetnem kell? Miért előnyös regisztrálni?
2017. jan. 6. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Egészségügyi hozzájárulást (EHO) biztosan nem kell fizetned, mert az bizonyos bevételek után százalékos mértékben fizetendő. Amit fizetned kell, ha nem vagy biztosított, vagy nem vagy egyéb jogon az egészségügyi szolgáltatásra, az az egészségügyi szolgáltatási járulék. Ez napi ~250 forint, a NAV-nál kell bejelentkezni, és nekik is kell fizetni. Munkanélküli kérdésekben annyira nem vagyok képben, szerintem érdeklődd meg, hogy a regisztrációval jogosult leszel-e, így nem kell fizetned.
2017. jan. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fizetned kell, a regisztráció nem véd meg tőle. Esetleg megpróbálhatod az átvállalását kérni az önkormányzattól, ha megfelelsz néhány kritériumnak.
2017. jan. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Regisztráció nem alapozza meg, hogy ne kelljen fizetned. Abban az esetben nem kellene, ha ellátást is folyósítanának.
2017. jan. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valóban nem az EHO-ra gondoltam, hanem a magánszemélyek egészségügyi szolgáltatási járulékára. Ha jól értem, regisztrációtól függetlenül fizetnem kell. Ebben az esetben nem látom értelmét regisztrálni.
2017. jan. 7. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!