Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A gyerekek után járó családi...

A gyerekek után járó családi adó kedvezmény egész adható összegét vissza tudom igényli, ha én tavaly minimálbért kaptam?

Figyelt kérdés
Tavaly egyikőnk sem kérte havonta ezért most adó bevalláskor igenyelném vissza. Én minimálbérbért kaptam, páromnak magasabb a jövedelme de neki van tartozása a nav felé ezért én igénylem vissza. Most azt mondta egyik ismerősöm h mivel nekem kevés a jövedelmem így én nem fogom az egészet megkapni. Ez tényleg így van?

2017. jan. 27. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Csak a levont SZJA mennyiségéből lehet az adókedvezményt visszaigényelni.
2017. jan. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Egy gyerek után járó családi adókedvezmény havi 10 ezer ft, ezért annyit egész biztosan vissza tudsz igényelni (tapasztalat).

Mivel nem írtad, hány gyereked van, így a teljes összegre egyenlőre nem lehet válaszolni.

2017. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jah Igen, lemaradt. 2 gyermekem van
2017. jan. 27. 10:52
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Tavaly a minimálbér ha jól emlékszem, 111 ezer forint volt, ebből az szja (15%) 16650. 2 gyerekre az adókedvezmény tavaly 25 ezer forint volt, tehát nem tudod az egészet igénybe venni.
2017. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem jobb lenne, ha mégis a férjed igénylené vissza?

Akkor - még ha le is kapcsolná a NAV - akkor is csökkenne a tartozása kb. 300.000 ft-al. Így meg csak kb. 200 ezer ft-ot kaphatnátok vissza. Én biztos nem hagynék ott 100 ezer ft-ot az államnak :-)

2017. jan. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na de a járulékokból is lehet érvényesíteni...
2017. jan. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
16%

kár volt idejönnöm, megint olyanok osztják az észt, akiknek amúgy is kevés van.


Kérdező, simán igénybe tudod venni minimálbérből is a két gyerekre, csak töltsd ki a bevallás járulékkedvezményes részét. Ha segítség kell, írj privit.

2017. jan. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 7-es hozzászóló: örülünk, hogy megjöttél, mint maga a tökéletesség, örülünk, hogy Te pontosabban, precízebben tudod, mint mi, de ettől még nem kell a másikat a földbe döngölni. EZ ITT A GYAKORI kérdések, ahol köztudottan nem professzorok válaszolgatnak - bocs, hogy addig is megpróbáltunk segíteni a kérdezőnek. Legközelebb szót fogadok Neked és senkinek nem fogok válaszolni - akkor sem, ha precízen, pontosan tudom a választ - mert úgyis leugat valaki. Milyen szép is lesz itt az élet - szépen kihal az oldal...

(tudok olyan oldalt, ahol egyetlen személy roppant káros tevékenységével a régen barátságos, normális léágkörű fórumot szívós és kitartó munkával elrohasztotta. Ma már fényévente egyszer megy oda valaki - nem is nagyon kap választ.

2017. jan. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Hát elég vegyesek a válaszok! ! Semmiben sem lettem biztosabb sajnos, de azért köszönöm hogy írtatok.

A br.min.bérem 119e volt, és ha a párom igényli vissza akkor semmit sem kapnánk, így is vonják a fizetése felét. Ezért nem kértük havonta, mert úgy tudtuk h majd én vissza tudom az egészet igényelni.

2017. jan. 27. 21:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Ha a párom kéri akkor semmit sem, ha én akkor legalább valamennyit vissza kapunk
2017. jan. 27. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!