Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Májusban lesz béremelés?

DonPedroHun kérdése:

Májusban lesz béremelés?

Figyelt kérdés
Van olyan, hogy egy cég arra hivatkozva májusban akar csak bért emelni, hogy neki májustól-májusig tart az üzleti éve? Egy 1000főt foglalkoztató cégről van szó. Engedi ezt a számviteli törvény, vagy valami? Hozzáértő válaszokat várok.

2017. febr. 1. 09:31
 1/2 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
BÁRMIKOR adhat a cég béremelést, amikor csak úgy gondolja. Mégcsak hó első napjának sem kell lennie. Egyetlen egy szabály van: a vonatkozó minimálbérnél nem adhat kevesebbet. Sőt még csökkentheti is a fizetést, de ebbe neked is bele kell egyezned (különben felmondás, ha nem fogadod el). A minimálbért akkor is meg kell adnia onnantól, hogy az kötelezővé válik (a garantált bérminimumot emelték már év közben is), függetlenül a cég pénzügyi évétől. Bért emelni (a minimálbér fölött) nem kötelező. Sem január elsején, sem később, sem kétévente, sem ötévente, sem százévente.
2017. febr. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

kamu baromság.. volt cégnél ahol melóztam azzal kábítottak, hogy az év első felében nem adható béremelés.. második felében meg azzal, hogy majd a következő év elején.. következő év elején se adtak.. másnap már be se mentem melózni.. meguntam az állandó ígérgetést.


Meg ilyet mondtak, hogy nem adhatnak többet egy adott pozícióra, mint az előtte ott dolgozó kolléga bére volt. lol

2017. febr. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!