Értékpapírszámla?

Figyelt kérdés
Sziasztok Ha külföldön az UK-ban dolgozok és magyar értékpapír számlán kereskedek a kint megkeresett pénzemmel (és tegyük fel hogy ügyes vagyok és profit képződik), akkor a nyereségadót a magyar államnak kell fizetnem?

2017. febr. 5. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze.
2017. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hol keletkezett a nyereségadó? Magyarországon ("magyar értékpapír számlán kereskedek") . Akkor ott is kell adózni: 15 % -ot.
2017. febr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
szerintem nem úgy van, ahogy a fentiek írják. A sia banki kamat pl. ott adózik, ahol élek. A számlavezető banknál be kell jelenteni, hogy devizakülföldi vagyok, és nem vonnak kamatadót, cserében jelentik az adott ország adóhivatalának a jövedelmet. Szerintem az értékpapír számlára is ez vonatkozik.
2017. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A sia banki kamat pl. ott adózik, ahol élek."

Gondolom simát akartál írni... :-)


Nos, a kérdező esetében ez nem sima banki kamat, mert a külföldön megkeresett jövedelmet át kell utalnia a hazai ÉRTÉKPAPÍR számlára, tehát a pénze Magyarországon van - ergo itt adózik utána..

2017. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xswerdy ***** válasza:

nem igazán látok különbséget, hogy hazai bankszámlára utalja a kinti fzetését, vagy hazai értékpapírszámlára. Az egyik fix hozamot hoz, a másik meg attól függ, hogy éppen hogy forgatja az értékpapírokat. De a konstrukció lényege ugyan az, más országban vezeti a számlát, mint ahol él.


Sima bankszámla esetén biztos vagyok benne, hogy nem a számla országában kell adózni, hanem ahol él az ember. Nem igazán látom logikusnak, hogy értékpapírnál másképp legyen.

2017. febr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. febr. 17. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!