Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Online vállalkozás utáni...

Online vállalkozás utáni adózással kapcsolatos kérdés bovebben lent?

Figyelt kérdés

Nagy vonalakban vállalkozásom a következôbôl állna, emberek megkérnek engem hogy egy masik oldalról rendeljek nekik bizonyos termékeket és én ezért kezelési költséget számolok fel. Részletesebben: 1. Instagram oldal létrehozása, ahol ruhaneműket, cipőket, divatárúkat, rendelhetnek (képek alapján) az érdeklődök a felém eljuttatott e-mailes megredelésben. Nem webshop.

2. Részemre kifizetett vételár + közvetítői díj megérkezik bankszámlámra

3. Én mint közvetítő megrendelem ezeket a termékeket külföldi üzletektől.(

4. A közvetítői díj levonása után továbbutalom a vételárat a külföldi üzletnek és leadom a megrendelést

5. Külföldi üzlet (legfőképpen Kínából) útnak indítja a megrendelt terméket DE nem az én részemre és címemre HANEM a terméket TŐLEM megrendelőnek.

6. Reklamáció esetén segítséget nyújtok a megrendelőnek a külföldi üzlettel felvenni a kapcsolatot Ez milyen jogi következményekkel jár, hogy kell utána adózni?



2017. febr. 15. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ja, nyilván tőled rendelnek közveítői díjért, mikor a szomszéd, unokatesó, kolléga ingyen segít...
2017. febr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt.
2017. febr. 15. 21:39
 3/4 anonim ***** válasza:

ügynöki kereskedelem. vállalkozás kell hozzá. adózás attól függ milyen vállalkozást hozol létre rá. De akkor már érdemesebb lenne 4791-el sajat árréssel , csomagküldő kiskereskedelem dropshipmenttel megoldani a dolgot.


Bizalom gerjesztőbb pl. ha átveszed pl. a garis ügyek intézését , vagy te adod a garanciát, mint kínai cégekkel egyenként levelezgetni az egyéneknek pláne ha a csere termék ügyintézés csak csomagban érné meg a szállítási idő és költség miatt.


De valóban kevesek fognak igy rendelni akik ezt kezdtek 10 éve jelen vannak, csakhogy azóta sokszorozódott az egyéni rendelések száma is, jutalekok nélkül . Gyakorlatilag egy felesleges láncszem és többlet költségre alapozni nem túl nagy buli.

2017. febr. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettél, el is fogom kezdeni csak a vállalkozás inditásához szükséges információkat begyüjtöm.🙂
2017. febr. 16. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!