Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallással kapcsolatban...

Adóbevallással kapcsolatban semmilyen teendő nincs?

Figyelt kérdés
Idén van szükségem először adóbevallásra, viszont most már elvileg a nav csinálja meg. Mindenhonnan más információt kaptam, a neten azt olvastam, hogy küldenek egy levelet, amiben le tudom ellenőrizni, hogy helyesek-e az adataim, stb., a főnököm viszont azt mondja, hogy nem fognak levelet küldeni (eddig nem is kaptam semmit). Ha regisztrálok ügyfélkapun, akkor azon keresztül hozzá tudok jutni valamilyen információhoz, vagy ez a normális, hogy a nav megcsinálja nekem pedig semmi dolgom nincs?
2017. febr. 16. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van ügyfélkapud, a NAV automatikusan megcsinálja, és március 15 után megnézheted. Ha mindent rendben találsz, nincs teendőd. Ha nincs ügyfélkapud, többek között smsben is kérheted, hogy csinálja a NAV, ebben az esetben is március közepe után kapod meg postán a tervezetet, amvel ugyanúgy nincs teendőd, ha minden jó. Mivel kb kétnaponta felteszi vki ezt a kérdést, ha egy-két oldalt visszanézel, meg fogod találni a telszámot, meg hogy mit kell pontosan az sms-be írni.
2017. febr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ami még nem világos, az az, hogy ha nem küldök sms-t (és más formában sem nyújtok be igénylést), akkor az azt jelenti, hogy el sem készítik a bevallást, vagy csak nem küldik ki postán a tervezetet?
2017. febr. 16. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Smsben azt lehet kérni, hogy elkészítsék helyetted, szóval ha nem kéred, nemcsak nem postázzák, de meg se csinálják.
2017. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy értelmezem, hogy az ügyfélkapuval rendelkező magánszemélyeknek automatikusan megcsinálja a NAV a bevallást, és az ügyfélkapura küldi.


Akinek nincs ügyfélkapuja, az március 15-ig többféle módon kérheti, hogy a NAV küldje meg neki a bevallási tervezetet.

Én ebből azt szűröm le, hogy ha nem kéri, akkor feleslegesen nem is készítik el.


Március 15. után már csak ügyfélszolgálaton lehet kérni ezt.


Módok:

- NAV honlapján elérhető űrlapon keresztül

- Levélben kötetlen formában

- Ügyfélszolgálaton személyesen

- Telefonos tájékoztató rendszeren keresztül

- SMS-ben a 70/717-7878 telefonszámon a következők szerint: SZJA(szóköz)adóazonosítójel(szóköz)ééééhhnn(születési dátum írásjelek nélkül)

2017. febr. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2017. febr. 18. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!