Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha azt szeretném, hogy a NAV...

Ha azt szeretném, hogy a NAV készítse el nekem az adóbevallást, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Sajnos a neten eltéréseket találtam ezzel kapcsolatban. Csak bérjövedelmem volt (több helyről), ha másképp nem rendelkezek/ rendelkeztem, akkor a nav készíti el nekem az adóbevallást?

2017. febr. 12. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs teendő, mindenkinek elkészítik. Ha nem felel meg, akkor beküldöd a sajátodat.
2017. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
80%

Ha van ügyfélkapud, akkor az elkészített bevallás tervezetet oda küldik. Ha megfelel, akkor nem kell reagálnod, ha nem felel meg, akkor javítod, vagy beadsz egy saját készítésűt.


Ha nincs ügyfélkapud, akkor március 15-ig kérheted online felületen, SMS-ben, postai úton papír alapon, vagy ügyfélszolgálaton személyesen, vagy a telefonos tájékoztató rendszeren keresztül, hogy a lakcímedre postázzák a bevallás tervezetét.

A további ugyanaz, mint ügyfélkapu esetén.


Március 15. után csak személyesen kérhető ügyfélkapuval nem rendelkezőknek, hogy postázzák lakcímre a tervezetet.


SMS-szám: 06-70/717-7878

A kérés menete: SZJA(szóköz)adóazonosítójel(szóköz)ééééhhnn(születési dátum)

2017. febr. 13. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A hármas tökéletesen összefoglalta.
2017. febr. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!