Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nekem 2016-ban egesz evben...

Nekem 2016-ban egesz evben nem volt munkahelyem, csak munkanelkuli segelyt kaptam, akkor most en is kerjem a navot hogy csinaljak meg az adobevalasom?

Figyelt kérdés
van ugyfelkapum is nem tudom mit tegyek

2017. febr. 16. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy ebben az esetben kell e adóbevallást készíteni, de ha van ügyfélkapud, akkor a NAV automatikusan megcsinálja helyetted. Vagyis nincs semmi teendőd, március 15 után meg tudod nézni a kész adóbevallást. Ha egyetértesz vele, akkor megintcsak nincs vele dolgod.
2017. febr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ertem koszi a valaszt, es kerni sem kell csak csinaljak maguktol?? ezt nem is gondoltam volna.
2017. febr. 16. 19:46
 3/6 A kérdező kommentje:
micsoda luxus.
2017. febr. 16. 19:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék adóköteles jövedelem, tehát bevallásköteles is.

Mivel idén a NAV elkészíti a magánszemélyek bevallástervezetét, ezért külön nem kell azt kérni.

Aki ügyfélkapuval rendelkezik, azok arra kapják meg.

Kérni azoknak kell, akik nem rendelkeznek ügyfélkapuval, de akkor sem azt, hogy készítsék el helyettük, hanem azt, hogy a tervezetet juttassa el a NAV az adózó lakcímére.

2017. febr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy álláskeresési járadékról van szó, vagy FHT-ről ami 22.800 Forint.
2017. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
kaptam mind a kettott tavaly 3 honapig a munkanélkülit utanna a 22800 at mindegy akkor semmit se kell tennem ez a lenyeg koszi megegyszer nektek.
2017. febr. 18. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!