Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy cég huzamosabb ideig...

Ha egy cég huzamosabb ideig (pár hónap) nem fizeti a dolgozója után az eü. Biztosítást (véletlenül, nem szándékosan) azért mennyire büntetheti a NAV a céget?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy cégnél,és most derült ki a 2015-s adóbevallásomból,hogy nem fizettek utánam egy kanyit sem,mivel én bejelentettem a papírok alapján amit adtak,de azok a számok a NAV-nál nem szerepelnek.

Mivel egy aljas cég volt,gondoltam rájuk repülök emiatt csak,hogy egyáltalán érdemes-e.Köszönöm szépen a válaszokat.



2017. febr. 20. 18:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen,és most nekem kéne befizetnem egy elég szép összeget,mivel ők nem tették meg.
2017. febr. 20. 18:45
 2/5 anonim ***** válasza:
KAmu. Soha nem a dolgozóval fizettetik meg az elmaradt járulékot.
2017. febr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát most kaptam egy papírt arról az összegről amit én beleírtam az adóbevallásomba,hogy fizessem be hátralékként.Csak arra tudok gondolni,hogy a cég nem fizette utánam a tb-t.
2017. febr. 20. 20:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Rosszra gondolsz.


A munkáltató által a dolgozótól levont járulékokat, valamint a munkáltató által a bruttó bér után fizetendő közterhet ha nem fizette a munkáltató meg az államnak, soha nem a dolgozótól vasalják be!


Az adóbevallásodban nem járulék-kötelezettségről készítesz bevallást, hanem az adóköteles jövedelmedről. Ha valamiért befizetési kötelezettséged keletkezik SZJA-ban, azt Te vagy köteles megfizetni, hiszen annyival több nettó bért vittél év közben haza.


Az iratok ismerete nélkül érdemben nem lehet válaszolni, de valószínűleg valamit nagyon összekeversz, vagy eleve rosszul készült el a bevallásod.

2017. febr. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja hát be lett jelentve a az a keresetem ami ott volt,az alapján kijött a papír amit nem fizettek be utánam.Már megvan,beszéltünk is vállalkozóval nincs semmi ilyenkor,utólag kifzettetik velük.. Csak jólett volna erről a köcsög multiról lecsavarni pár misit :) Mindegy,köszönöm szépen a válaszokat.
2017. febr. 21. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!