Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Pénzt szeretnék keresni az...

Pénzt szeretnék keresni az interneten. Hogyan tehetem ezt meg legálisan? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Azzal kezdeném (mivel valószínűleg fontos), hogy nem vagyok egyéni vállalkozó és nincs vállalkozásom sem, egyszerű magánszemély vagyok.


Tulajdonképpen kézzel nem fogható, vagyis szellemi dolgokat szeretnék eladni embereknek. Utánanéztem és ennek a pontos neve "önálló tevékenységből származó jövedelem".

Szeretném mindezt legálisan, az utolsó forintig leadózva megtenni.


Utánajárásom alapján 16%-os SZJA-t kell a fizetnem negyedévente adó-előlegként az adóköteles jövedelmem után.

Úgy tudom, hogy számlát kell adnom az értékesített szolgáltatásaim után. Ha van adójelem, akkor vásárolhatok számlatömböt és már tudok is adni számlát a bevételeimről?


Sajnos vannak hiányosságaim a témával kapcsolatban, de nagyon szeretnék tisztán látni és belekezdeni a terveim megvalósításába. Egy kis megerősítésre lenne szükségem, amennyiben jól tudom a dolgokat, vagy pedig kijavításra, ha valamit rosszul tudok.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2017. márc. 1. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt találsz információt az adószámos magánszemélyek adózásáról:


[link]


Adószámos magánszemélyként számlaképes is leszel.

2017. márc. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Álmodozz csak. :D Ez a 100000k ilyen kérdés kb de még mindig van egy Indiai proli aki bevállalja 5 centért.


Menj el dolgozni és légy produktív.

2017. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Webcamozással jól lehet keresni.
2017. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az illegális Magyarországon.
2017. márc. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

1-es:

Köszönöm a választ, kezd már letisztulni előttem a kép.


2-es:

Megvan a tudásom, amit kamatoztatni is fogok. :)

2017. márc. 1. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!