Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az interneten található...

Az interneten található recepteket lehet legálisan összegyűjteni és mondjuk egy könyvben kiadni? Vannak szerzői jogok?

Figyelt kérdés
2013. júl. 18. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom... Elvileg minden étel egy adott leírás alapján készül el, és ezt hiába olvasod 100 fajta helyen, majdnem TÖK UGYANAZ mindenhol a receptje, max. valaki a saját ízlésére módosít (pl. egyik tesz a cuccba rozmaringot, a másik több csipet sóval szereti). Szóval én úgy gondolom, szerzői jog nincs ebben az esetben. Ennyi erővel mehetnék a bíróságra a TV-s Laci bácsi ellen is, mert ugyanúgy főzi a gulyáslevest, mint én. :D
2013. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne szerzői jog. Vagy úgy gondoltad össze lopnád mások leírásait??


Első: még egy rántottánál sem mindegy mit hogy csinálsz, hát még egy bonyolultabb ételnél!? Nem, egyáltalán nem csinálja ugyanúgy mindenki az ételeket.

2013. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
De persze saját részre nyugodtan gyűjtsd. Csak ne add ki, ne szerezz pénzt mások meglopása által.
2013. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
S ki hogyan bizonyítja, hogy neki szerzői joga van afelett a tojásrántotta recept felett, ami 4 tojással és 1 csipet sóval meg pirospaprikával készül? Elméletileg van, de ha nem szóról szóra ugyanaz a leírás (tehát nem Ctrl+C/Ctrl+V az egész) akkor gyakorlatilag nem nagyon lehet ezeket a jogokat érvényesíteni. Más kérdés, hogy mivel ezek a receptek ingyen elérhetőek, ki adna pénzt 2013-ban egy ilyen könyvért.
2013. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

#2 Nem így van, felesleges ezzel foglalkozni, még a bíróság is kiröhögne érte, na meg ki lenne az, aki pont azt a könyvet veszi le a polcról a boltban, és keresi a saját receptjét, amit talán már 8 éve írt ki a netre? :D

Aki a neten megoszt, éljen a tudattal, hogy ellopják azt. A net nem arról szól, hogy mindenki legális úton szerezzen meg onnan dolgokat, ezt most tanuld meg #2.


Ráadásul a net után meg ki a fene vásárolna receptkönyvet, ez is igaz. : )


Na, megyek is, és feljelentem a k*cs*g*t, aki ugyanolyan színű hattyút origamizott össze, mint amit én kiposztoltam a facebookon kettő és háromnegyed éve! :D


Hüüülye...

2013. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
És a képekkel mi a helyzet azok is onnan lennének ?
2013. júl. 18. 13:51
 7/13 anonim ***** válasza:
A képnél már könnyebb a szerzői jogokat érvényesíteni, hisz elég nehéz pont olyan képet lőni, mint más. Ugyanakkor minden kép valamely szerzői jogvédelmi kategóriába tartozik. Legtöbbször saját felhasználásra ingyenesen használhatod (Creative Commons), de ha haszonszerzés a cél vele, akkor a készítője engedélyét kell kérned, ő meg vagy engedi vagy nem, vagy pénzt kér érte. Viszont a recepeteiket megosztók 99%-a azt sem tudja, hogy a képei felett jogokkal rendelkezik, tehát szerintem rá lehet beszélni őket arra, hogy ingyen használhasd őket.
2013. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
1128 embert azért elég nehéz lenne megkérdezni !
2013. júl. 18. 14:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát ez már a te bajod :D
2013. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

"A net nem arról szól, hogy mindenki legális úton szerezzen meg onnan dolgokat, ezt most tanuld meg #2. "


Engem te ne oktatgassál ki! Köszi.


Amúgy meg hajrá kérdező, add ki azt a könyvet, lopj össze hozzá sok receptet és már képet is. Ha van egy csepp eszük az eredeti tulajoknak akkor jól megütöd a bokád, de sebaj. Majd védekezz azzal, hogy a gyakorikerdeseken azt mondták nem lesz baj! :P

2013. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!