Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet, hogy feleslegesen...

Lehet, hogy feleslegesen túlóráztam ennyit? (kifejtés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Attól félek, elb*sztam a februárt rendesen, bár remélem nem.


A melóhelyemen úgy van, hogy 32 óra túlóra a limit de ha kell ember behívhatnak vagy bent tarthatnak túlórázni és sokszor az utolsó pillanatban tudom csak meg, hogy "hoppá, bent kell maradjak"....


Februárban átléptem a 32 órás "keretet", 36 órát túlóráztam. Sokan mondják, hogy ezzel vigyázni kell mert egy bizonyos bruttó fizuösszeg után már többet kell leadózni és így kevesebbet kapok mint ha mondjuk nem is túlóráztam volna csak (esetemben) 28-30 órát.


Számokban ez úgy nézhet ki kb, hogy ha rendesen megkapnám a túlórámért járó pénzt akkor kapnék olyan 190 ezer forintot nettóban (ha már levontam belőle az adót stb), viszont ha ez igaz, hogy még többet kell leadóznom, ha több a fizum, akkor lehet, hogy még örülhetek, ha 170-et kapok?!


Tehát ha átlépek egy "X" túlóráért járó bruttó összeget akkor arra kell számítsak, hogy még kevesebbet kapok mintha pont az "X" határértékig hajszoltam volna magam?


Mindig csak a pénz "lebegett a szemem előtt", azért túlóráztam ennyit, de azt nem akarom, hogy azért a melóért még kevesebbet kapjak mintha feleannyit túlóráztam volna...


Valaki adna erre valami értelmes magyarázatot mert nagyon kétségbe vagyok esve :S


Előre is köszönöm!



2017. márc. 3. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Volt már ez a kérdés, akkor is mondtuk, hogy marhaság, pont annyit adózol, bármennyit keresel, mert nincs sávos adózás.
2017. márc. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Ez régebben volt igy, míg sávos adózás volt.
2017. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az első válaszoló írja.

Régebben voltak sávok, bár ott is többszázezernél kezdődött a következő sáv szerintem. Most mindenki 15% szja-t fizet, aki bruttó 130-at keres, és aki bruttó 900at, az is.

2017. márc. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Hálistennek már nincs ilyen.
2017. márc. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen még a sávos adózásnál sem volt, mert akkor is csak az összeghatár fölötti jövedelem adózott a magasabb kulccsal, nem a teljes összeg.
2017. márc. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
5: tuti volt, alacsony fizunál járt valami kedvezmény, egy adott összeg fölött pedig nem. 2002-03 környékén kaptam úgy fizuemelést, hogy csökkentette a nettómat...
2017. márc. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Húú most megnyugodtam.... köszönöm a válaszokat ;)


Királyok vagytok! :D Ment a "like" :)

2017. márc. 3. 21:15
 8/9 anonim ***** válasza:
77%
Valóban 2006-7ben meg nekunk is szamolgatni kellett mennyit 16-ozhatunk egy hónapban dupla műszakot húzva , mert az lett volna vége, hogy többet dolgoztunk kevesebbért. Nem volt az talán túl magasan akkor sem. Max havi 120-130 ezer ha lehetett, ami összejött így reálisan a 70-80.000 helyett.
2017. márc. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hali!


Mióta kiírtam ezt a kérdést elég sok emberrel beszéltem erről, de mindenki azt mondta, hogy már pedig kevesebb pénzre számíthatok, ha túllépek egy "keretet"....


Most akkor mi az igazság?!

2017. márc. 4. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!