Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli vagyok, keresem...

Munkanélküli vagyok, keresem a munkát. Addig ezeket a járulékokat fizetem magamnak, jó ez így?

Figyelt kérdés

Bízom benne hogy ebben az évben el tudok helyezkedni a szakmámbn.

Most fizetem a havi egészségügyi szolgáltatási járulékot, 7e Ft-t, hogy ellásson a háziorvos, nőgyógyász, kórház.

Mellette fizetek havi fix összegű nyugdijmegtakarítást. 20e-t.


Jó ez így erre az átmeneti időszakra?

Kérlek írjátok meg azt is, ha nem jó.


Köszönöm szépen!



2017. márc. 14. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint halál feleslegesen fizeted a nyugdíjmegtakarítást, inkább rakd félre.
2017. márc. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyugdíjra valóban nem közelező fizet, de bajnak nem baj. Csak az eü járulék (vagy hogy nevezik) a fontos.

Nem vagy jogosult álláskeresésire? Akkor arra az időre még azt sem kéne (az elmúlt 3 évben legalább 360 ledolgozott nap kell hozzá).

2017. márc. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem lesz nyugdíjad mire sor kerülne rád. Még a kormány szerint is maximum 2030-ig húzható ki a jelenlegi rendszer, nem hiába vezették be szőnyeg alatt a kötelező nyugdíjas eltartást. Ha még is valami nagy szerencsével lesz nyugdíjad, iszonyat kevés lesz.


Persze értékelendő, hogy fizeted, mert kreténség lenne ezért megszólni, de attól még érdemes tisztán látni. Amit te most befizetsz azt kiosztják a mostani nyugdíjasoknak.


Már most ott tartunk, hogy a nyugdíjjárulékból befolyt összegek nem fedezik a nyugdíjkifizetéseket. Az olló pedig egyre jobban ki fog nyílni, mivel egyre több nyugdíjas van és egyre kevesebb adófizető. Könnyű belátni, hogy hosszútávon semmiféle képen nem lehet fenntartani. Először megemelik még jobban a nyugdíjkorhatárt, majd idővel csökkenni fognak a nyugdíjak, mert azt sem lehet végtelenségig csinálni, hogy más területektől vonunk el forrásokat. Illetve a befizetendő nyugdíjjárulékot sem lehet már hova növelni hiszen így is 10% ami iszonyat sok.

2017. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tökéletesen értem amit írsz, ettől Függetlenül nyugdíj mindig lesz. Amig fog dolgozni adófizető polgár, addig lesz 2030 után is.

A mertékén van a hangsúly, ezért is szeretnék megtakarítani, hogy ez majd rájöjjön pluszban a normál öregségi nyugdíjamra. :)

2017. márc. 15. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!