Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért nem stimmel a tervezet?

Miért nem stimmel a tervezet?

Figyelt kérdés
Tavaly márciustól egy munkaerő-közvetítő cégnél dolgozom, ill. egy másik céghez vagyok kiközvetítve. Ez a munkaerő-k. Cég, akitől a fizetésem kapom, már 4, vagy 5-ször megváltoztatta a nevét. Ilyenkor mindig megkapom a kilépő papírokat, az adópapírokkal együtt és aláírom az új szerződést. Most ugye jön az adózás időszaka és én megnéztem az ügyfélkapun keresztül a tervezetet. Ahol csak egy név szerepel a cég nevei közül és olyan jövedelmi összeg, ami ugye kevés az elmúlt egy évre, csak tavaly novembertől van ez összeg. A papírokat, amiket megkaptam már reális összegek vannak (egyiken 1millióxxx, másikon is 350ezer, stb. ) A NAV tervezetében miért nincsenek ezek ott?

2017. márc. 21. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem voltál bejelentve?
2017. márc. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valoszinuleg azert, mert 'elfelejtettek' bejelenteni.


Amugy egyaltalan nem feltuno, hogy a cegnek allandoan valtozik a neve? Szerinted ez termeszetes? Nyilvanvalo es aligleplezett ado- es TB-csalas resztvevoje vagy, surgosen jarj utana hogy mit fizettek be utanad es mit nem, mert nem (csak) a ceget fogja a NAV elovenni, hanem teged is...

2017. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én is arra gyanakszom, hogy nem jelentettek be, de nem csak én dolgozom náluk, hanem még sokan mások. A tb-met megnéztem, ott szerepel mindegyik cégnév, tehát azt fizették. De fogalmam sincs mit kell ilyenkor tenni, még sosem voltam ilyen helyzetben. Azt nem értem, hogy engem miért vennének elő, hiszen ha valóban nem jelentettek be, akkor én gyakorlatilag csalás áldozata vagyok. Azt nem lehet valahol megnézni, hogy be van-e jelentve az ember? Az lenne a legegyszerűbb, de csak a TB-t találtam meg ük-n.
2017. márc. 22. 01:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun kérj le biztosítotti bejelentést, azon látszik, be voltál-e jelentve.

Ha nem, szívás.

Ha igen, kérd le a járulékadat- kivonatot, abban látszik, mit küldtek be rólad havonta. (Ebből dolgozik a nav)

Ha ez hiányos, a céget rugdosd.

2017. márc. 22. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyféle bejelentés van, ha TB-t fizettek utánad, akkor be is voltál jelentve.

Fogd az összes papírodat, és csináltass egy bevallást valakivel.

2017. márc. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megnéztem a TB-t és ott megvan minden, azon időszak alatt is, ami az adótervezetben nem szerepel-biztosított voltam.
2017. márc. 22. 11:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor ez az a kategória, amikor rossz a NAV-os tervezet, vagy a cég elfelejtette a havi bevallást benyújtani hozzájuk.


Ilyenkor két dolgot tehetsz:

Kijavítod a szerinted helyes összegre a tervezetet, elkészíted magad, vagy valakivel elkészítteted a bevallásod az általad tudott összegek szerint.

2017. márc. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. márc. 24. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!