Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Gyesen vagyok, a munkáltatóm...

Gyesen vagyok, a munkáltatóm nem csinálja meg nekünk a bevallást. De idén nemis írattatott velem alá, hogy a Nav csinálja meg. Az új rendszer szerint tényleg autómatikusan megcsinálja a Nav?

Figyelt kérdés
Sms-t küldtem márc 15.ig.De most valaki azt mondta,hogy önnadóznom kell mert jeleznem kellett volna a nav felé.....

2017. ápr. 4. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan azzal, hogy smst küldtél, jelezted a NAV felé. Akinek semmi különös nincs az adóbevallásában, azokét megcsinálja automatikusan a NAV, az smssel pedig azt kérted, hoyg a tervezetet postázzák ki neked. Szóval minden jó.
2017. ápr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.Örülök :)
2017. ápr. 4. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Lassan meg is kell kapnod majd, hivatalosan május közepéig jönnek meg postán, de párom pl. már megkapta - szóval már elkezdték a kézbesítést. :)

De ha bármi gond adódna, akkor sem kell megijedni, év elején ettől függetlenül meg kellett, hogy kapd az adópapírjaidat a munkáltatódtól. Az alapján a gépen való kitöltés pofon egyszerű, ha letöltöd hozzá a programot, szó szerint ugyanazok a rublikák vannak, mint a kapott papíron, a gép meg még szól is, ha valami nem jó. :) Szóval ha nem vagy vállalkozó vagy nincs egyéb plusz jövedelmed, akkor kábé öt számot kell beírnod.

De ha március 15 előtt elküldted az smst, akkor nem lesz erre szükség, érkezik majd postai úton a kitöltött minta, amit jóvá kell hagynod. :)

2017. ápr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
van adóköteles jövedelmed? MErt a gyes nem az...
2017. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen van.Tavaly nem voltam végig gyesen.
2017. ápr. 5. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!