Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha az Ügyfélkapun elfogadtam...

Ha az Ügyfélkapun elfogadtam és rögzítettem az adóbevallásomat, be kell menni a NAV-hoz aláírni?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 7. 05:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ügyfélkapun elfogadtad a NAV által küldött tervezetet akkor elvileg semmi további teendő és nem kell menned sehova. Akkor kellene bemenni, ha nem fogadod el az általuk küldött javaslatot mert valamit módosítani akarsz rajta vagy pedig ha eleve nincs ügyfélkapud. De elvileg kapnod kellett (volna?) egy értesítő levelet még januárban valamikor abban részletesen leírtak mindent.
2017. ápr. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
Igen, be kell menned aláírni, utána be kell terjesztened egy kérvényt ajánlott-tértivevényes küldeményben, hogy az aláírásod fogadják el, ehhez pedig csatolnod kell egy két tanúval aláíratott papírt, hogy mindezt tényleg te kéred. Ezek után a NAV szúrópróbaszerűen kimegy ellenőrizni, és megkérdezi, hogy tényleg te adtad-e be a bevallás tervezetet, amiről jegyzőkönyvet vesz fel.
2017. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kettes!


Még humorból se írj ilyeneket, mert van, aki tényleg komolyan veszi, annyira nem ért hozzá!


Ügyfélkapu annyit jelent, hogy minden beadvány az aláírásod nélkül is hiteles. Ha elfogadtad, akkor az úgy válik hivatalossá. Ha nem, akkor is van mód online rendezni, és abban az esetben sem kell menni sehova.

2017. ápr. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!