Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mit tudok tenni ha a munkáltat...

Mit tudok tenni ha a munkáltatóm rosszul adta ki a kilépőpapírjaimat és az M30-as nyomtatványt. A hibát jeleztem, azt egy e-mailben el is ismerte, ám annak kijavítására nem hajlandó? Hogyan adjam be az adóbevallásomat?

Figyelt kérdés
A közszférában dolgoztam, főállásban, többletfeladattal, erről persze szerződésem van. Előszőr olyan kilépő papírt kaptam, mely szerint évekig kizárólag megbízással foglalkoztattak. Jeleztem a hibát, kijavították, de most az szerepel az okiratokon, hogy a főállásom mellett tavaly az egyik hónapban megbízási szerződéssel is dolgoztam ugyanott.. Lehet nekem ebből bajom?

2017. márc. 13. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Ha az összegek jók, és pontosan be van fizetve az adód, akkor szerintem nem kell aggódnod.
2017. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
csak a foglalkoztatás módjával van gond, hiszen egy a rossz igazolás alapján egy hónapig a kormánytisztviselői jogviszonyom mellett megbízási szerződéssel is voltam foglalkoztatva ugyanott...
2017. márc. 13. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Ráadásul a megbízási jogviszonyból származó adóköteles jövedelmet kicsit másképp kell kiszámolni, mint a munkaviszonyból, közszolgálati, köztisztviselői jogviszonyból származót.


Én nem hagynám, készítsék el a valóságnak megfelelően. Ha nem dolgoztam külföldön, akkor ne is szerepeljen rajta külföldről származó jövedelem... :)

2017. márc. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor küzdök tovább!
2017. márc. 14. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!