Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Katásként PayPal számlára...

Katásként PayPal számlára kapott pénzzel hogy számolok el a nav felé? Grafikusként különböző munkákra nem rendszeres időközönként utalnának. Könyvelőm szerint a nav nem fogadja el a PayPal által kiállított igazolásokat.

Figyelt kérdés

2017. ápr. 7. 10:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hagyd a paypalon és ne szólj róla senkinek. Majd levásárolod amit a paypalra kapsz.
2017. ápr. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj, hogy ezeknek a munkáknak egy része mint grafikai termék/sokszorosított alkotás egy online felületen szerepelne az alkotó nevével és a termék árával...Szóval ennek azért nyoma is lenne. Mindenképp átlátható módon szeretnék megoldást találni.
2017. ápr. 8. 09:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudom de az a bizonyos egy külföldi oldal és az se biztos hogy a nav tisztában van még a létezésével is. Nem akarlak rávenni semmire csak ha egyszer itt egy jogszabályi lyuk van akkor ezt nem neked kellene megoldanod.

De bevallhatod az adóbevallásodban hogy tavaly ennyi bevételed volt innen és vagy elfogadja a nav vagy nem. Ha nem hát nem és nem fizeted be. Vagy egy másik országba jelented be magad és oda adózol. Ha unión belüli a másik ország akkor ezt minden további nélkül megteheted. Azt úgyse tudják hogy te hol mennyi időt tartózkodsz.

2017. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azért más könyvelőt is megkérdeznék ha ennyire parázol csak azért mert van egy ismerősöm aki hasonló dolgot csinál alkalomszerűen és ő neki is az a könyvelő aki vele foglalkozott csak mondta a dolgokat hogy a NAV paypalra nem lát rá meg el sem fogadja a paypalos jövedelmet stb... Ha onnan megy bankszámlára egy jelentős összeg felett a bank ezt jelentheti a NAV felé, de az sem biztos hogy így lesz.

Én azért beszélnék más könyvelővel is erről mert olyan törvények meg jogszabályok vannak ebbe a rohadt országba hogy iszonyatosan résen kell lenni ezekkel kapcsolatban, én még azt is megtenném hogy a NAV-hoz mennék be és beszélnék ott egy ügyintézővel hogy ő mit tud erről. Csak ott úgy add elő hogy felvetődött neked egy ilyen lehetőség amin még gondolkodsz és érdeklődni akarsz milyen formában lehet adózni azzal kapcsolatban ha belevágsz abba. Ebbe még semmi nincs szerintem, ők azért vannak ott hogy segítsenek. Annyi tanácsot fogadj meg hogy normálisan kell velük beszélni, picit finomkodva tedd fel a kérdést és úgy beszélj hogy még sosem volt így jövedelmed, nehogy félre értsék és a nyakadra szálljanak.

2017. ápr. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Bár sokkal előrébb sajnos nem vagyok. Nagyjából ezek voltak az én meglátásaim is, amiket írtatok. Azért vagyok egyébként azzal is nagyon óvatos, hogy most mire lát rá a nav és mire fog a jövőben... mert az Uber és az Airbnb már kiadta a nav-nak a listát az üzletfeleiről...szóval amiről még nem tud a nav, attól még valamikor fog...A nav-hoz meg bemennék, de tudom, hogy akkor is gyanús lennék számukra, ha csak a kérdéseket tennék fel. Vagy a másik eset, hogy fogalmuk sem lenne, mi a megoldás. Talán egy ismerőst kellene beküldenem. Ja akkor meg szegény ő lesz a célpont :)
2017. ápr. 11. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!