Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a probléma Győzike tevékeny...

Mi a probléma Győzike tevékenységével?

Figyelt kérdés

Ugye az elmúlt pár napban rengeteget hallani a hírekben Győzikéről, aki nagy értékű autókat hozott be külföldről, majd azok értékesítése után nem fizetett adót. Emellett vádolják költségvetési csalással, mert valamelyik cégből elköltött 50 millió forintot.


Na most a második esetet értem, azt nem is kell taglalni, de ezt az autósat nem teljesen.


Ha veszek egy használt autót, majd eladom, akkor azután miért kell adót fizetnem?

Hiszen megvettem, használtam (akár egy hetet akár egy évet), majd úgy döntöttem, hogy eladom. Nem vehetek autót úgy, hogy az csak 1-2 hétig van a tulajdonomban? Vagy mi van akkor, ha nekem az a célom, hogy minél több autómárkát kipróbáljak életem során? Nem tehetem meg anélkül, hogy adót fizetnék?



2017. ápr. 18. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Google: regisztrációs adó ill. üzletszerű tevékenység
2017. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A regisztrációs adót azt értem. De ha én Xy szeretnék minél többféle autót kipróbálni, szeretnék életem során mondjuk 500 darab autót birtokolni, persze nem egy időben akkor nem tehetem meg? Nem gyűjthetem a kocsikat hobbiként?
2017. ápr. 18. 19:30
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel el is adod, amit "nem használsz", ilyen mennyiségben bőven kimeríti az üzletszerűséget.
2017. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De megteheted.


Magánszemélyként az ingóság értékesítés évi 600 ezer forint BEVÉTELIG "adómentes", és bevallani sem kell.

600 ezer feletti bevétel esetén már jövedelmet kell számolni belőle. Ha keletkezik adóköteles jövedelem az értékesítéséből, akkor be kell vallani és az SZJA-t is megfizetni utána.


Ha nem magánszemélyként adogatod el a gépeidet, hanem azért veszel, hogy továbbértékesítsd azt, akkor az már gazdasági tevékenység, és csak "engedéllyel", valamilyen vállalkozási formában végezhető.


Gondolom Győzike a második kategóriába tartozik, vagy ha mégsem, akkor a "nagy értékű autók" eladási ára valószínűleg kimerítette az évi 600 ezer forintos adómentes keretet.

2017. ápr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
600 ezer Ft bevetel kozott a veteli es eladasi arbol szarmazo kulonbozetet erted?
2017. ápr. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A bevétel az BEVÉTEL. Minden az, amit az ügylettel kapcsolatban a vevőtől megkapsz.

A bevétel és a bevétellel szemben "elszámolható" kiadások különbözete pedig a JÖVEDELEM (haszon, adózatlan jövedelem).


Mint ahogy írtam, évi 600 ezer bevételig nincs mit foglalkozni vele. 600 ezer felett JÖVEDELMET számolunk belőle. Ebben az esetben mindegy, hogy mennyi lesz a jövedelem, be kell vallani, és a kiszámolt adó egy részét nem kell megfizetni, csak a "felettit". De a bevallásban szerepeltetni kell!


Éves szintű a fenti bevételkorlát. Tehát ha eladsz két autót, ami által már meghaladod a 600 ezer (adómentes) bevételi határt, akkor már elő kell kapni a számológépet. :)

2017. ápr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!