Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Milyen adózási/cég forma...

Milyen adózási/cég forma lenne ideális?

Figyelt kérdés

Jelenleg van egy KATAS vállalkozásom, aminek keretein belül saját szellemi termékeim értékesítem.

Viszont az ügyfélköröm és kapcsolati rendszerem annyira kibővült, hogy más szakmabeliek szellemi termékeit is tudnám értékesíteni egy webes felületen keresztül. Az ügyfélkör nemzetközi, európán kívül-belül.

Szóval szerintetek ezt milyen adózási formával lenne érdemes csinálni, tekintve, hogy az eladások után 40%-ot csorgatnék az eredeti készítőnek, tehát nem szeretném a komplett 100% után befizetni az adót, csak az én 60%-om után. Vagy ez hogy működik? Befizetem a 100%-ra az adót, a 40%-ot meg leirom költsegként az adóalapomból?

Természetesen fogok konzultálni a könyvelőmmel aki a KATA-s vállalkozásom is viszi, de az csak jövő hét második felében lesz és már nagyon izgatott vagyok a közelgő indulás miatt. :)



2017. ápr. 23. 02:00
 1/1 Whispering Tree ***** válasza:

Szia!



A KATA így már nem jó neked, mert az bevételapú, azonban ha az 12 millió alatt van, maradj abban, mert fix összeg és NAGYON jó kis adónem európai viszonylatban is!


Ha 12 milliónál jóval több, akkor kell egy másik céget csinálni, mivel már illetékmentes az alapítás, ez nem nagy szó, és azzal megosztani az adózást. Fontos tudnod, hogy a KATA biztosítás nem váltja ki a Tbj. szerinti biztosítást!


Erről (is) van fenn cikkünk a bolgunkon.


Ha érdekel, akkor a nevünk +.hu. Ott nézelődj.


Interneten NEM LEHET jó választ adni a kérdésedre, csak átfogó támppontokat.

2017. ápr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!