Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jól töltöttem ki a nullás...

Jól töltöttem ki a nullás adóbevallásomat? Ha rosszul, akkor mi lesz a következménye? El vagyok keseredve?

Figyelt kérdés

Most csináltam először ügyfélkapun keresztül. Eddig mindig a testvérem megcsinálta helyettem, de most nem segített senki.

Nem volt semmilyen jövedelmem, teljesen nullás vagyok, előző évben is az voltam (diák vagyok).


Letöltöttem a NAV-tól azt a kitöltőprogramot és valamilyen nyomtatványt, ami rengeteg lapból áll. Kitöltöttem az adataimat és ahová csak tudtam, nullát írtam. Ezt rosszul tettem, inkább szabadon kellett volna hagynom? Vagy az hiányos kitöltésnek minősül?

Átfuttattam az ellenőrzést a programban és kijavítottam a jelzett hibákat. Elküldtem ügyfélkapun, megvan a visszaigazoló nyugta.


Az elkeseredésemet az okozta, hogy a testvérem, aki eddig csinálta helyettem, nem segített és senki más, pedig megtaníthattak volna rá, de nem, hiába kértem. 3-4 óra alatt sikerült egy csomó salátát átolvasnom, a nyomtatványt is alig találtam meg, az se biztos, hogy a megfelelőt töltöttem ki, és hogy nullákat kell-e írni és hová és mit kell szabadon hagyni, az aláírást se tudtam rátenni (nem engedte a gép).


Nem vagyok adószakértő, mégis hogyan tudjam, hogy jól csináltam-e és ha rosszul, akkor mi lesz, elővesznek valamiért? :(

Még abban az egyszerű kérdésben sem találtam megnyugtató választ, hogy akinek nullás az egész éve, annak kell-e egyáltalán adóbevallást csinálni. :(



2017. máj. 3. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
annak jarhattal volna inkabb utan a 3-4 oras bongeszes helyett, hogy be se kellett volna kuldened, mert 0-as vagy...en mint tegnap mar leirtam valahol, 3 eve nem kuldok, mert nincs magyar bevetelem semmi...
2017. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Így van, tegnap már leírtuk, ketten is linkeltük, hogy ha nincs mit bevallanod, akkor nem is kell adóbevallást csinálnod.

Mellesleg ha van ügyfélkapud, akkor a NAV idéntől megcsinálja helyetted, neked csak ellenőrizned kell.

Harmadrészt pedig akkor sem kell aggódni, ha véletlen vmi elrontasz - pár éve még kézzel csináltam, és elfelejtettem vmit beírni, ezáltal az lett a vége, hogy több tízezres tartozásom van (és az egész családnak, mert mindenkiét én csináltam), de ezt sem vettem észre. Néhány héttel később külödött a NAV levelet, hogy szerintük rosszul töltöttem ki, küldik az általuk helyesnek véltet, ha egyetértek, nincs további teendőm.

2017. máj. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valamennyire megnyugodtam! Csak tavaly is már próbáltam én elintézni (akkor még segített a testvérem végül), és bementem a NAV-hoz kitöltött kérelemmel, hogy csinálják meg helyettem, mert már akkor is volt ilyen lehetőség, és elküldtek azzal, hogy nullásat nem csinálnak meg helyettem, hanem azt magamnak KELL otthon megcsinálnom (tehát be kell küldenem a nullásat a NAV munkatársa szerint).


Az idei évre a NAV nem azoknak csinálja meg az adóbevallását. akik ezt kérvényezik? És ha valakinek jövedelme van, honnan tudják, hogy pontosan miből mennyi? Én ezt nem értem.

2017. máj. 3. 17:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Amire ebben a cikkben hívja fel a figyelmet egy szakértő, borzalmas, hogy mennyire nem lehet kiigazodni ebben az országban:

[link]

2017. máj. 3. 18:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Keress már rá magadtól könyörgöm.

[link]

2017. máj. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amióta személyi jövedelemadó létezik, soha nem kellett bevallást benyújtani azokról a bevételekről, jövedelmekről, amelyeket a törvény mentesnek minősített, valamint akkor sem kell, ha nincs jövedelmed.


Ez most is így van.

Nullás bevallás cégeknek, vállalkozóknak kellhet, mert nekik kötelező a rendszeres bevallás még akkor is, ha nincs miről, mivel gazdasági tevékenységet végeznek.


Jövedelmet általában úgy szerez az ember, hogy valaki foglalkoztatja. Ez a foglalkoztató a KIFIZETŐ, aki havonta köteles a NAV-nak a Neked számfejtett, és kifizetett jövedelemről bevallást benyújtani. Onnan tudja a NAV, hogy honnan, milyen jogcímen, és mekkora jövedelemre tettél szert. Ezért is tudja megcsinálni az adózók helyett a bevallást, ha kifizetőtől szerezted azt.

Ha nem ilyen módon szerzel jövedelmet, hanem mondjuk ingatlant értékesítettél, és azért lett adóköteles jövedelmed, arról már nem tud a NAV, hiszen valószínűleg magánszemélynek adtad el (ő pedig nem köteles havonta erről bevallást készíteni), tehát ilyenkor magadnak kell a bevallást elkészíteni és benyújtani.


Körülbelül így működik a rendszer.


Tehát ha nincs bevételed, jövedelmed, vagy ha van ugyan, de a törvény szerint mentes az SZJA alól, akkor nem kell bevallást készíteni.


Valószínűleg azért nem is készített a NAV sem, mert nem volt, így az ügyfélkapudra sem kaptál ez ügyben semmit.


Magánszemélyek "nullás" (én inkább nemlegesnek hívom) bevallást akkor szoktak készíteni, ha tartozásigazolást kérvényeznek a NAV-tól, mert azt csak akkor állítja ki az adóhatóság, ha minden évben nyújtott be bevallást, még akkor is, ha nem is kellett volna. Ilyenkor szokás a hiányos évekről utólag beadni a nemleges bevallásokat, de egyébként szükségtelen, felesleges.

2017. máj. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként a belinkkel cikkben leírtakkal teljesen egyetértek.

Nagyon kevés az az adózói szám, amelynek jól meg tudja csinálni a bevallását a NAV, hiszen ők "hozott" adatból dolgoznak, és nem látnak minden mást.

Ez a kevés adózói szám konkrétan a bérből, fizetésből élők, és ezek közül is azoknak, akik valamilyen adóval kapcsolatos kedvezményt szeretnének érvényesíteni nem biztos, hogy jól tudja elkészíteni. Mivel a kedvezmény felől az adózók dönthetnek, tehát a NAV a döntést helyettük nem tudja meghozni.

2017. máj. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!