Ezért kell adóznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 2 millióm amit csak ingatlanra tudok elkölteni. Ezt a pénzt valahogy kézhez lehet venni úgy hogy ne kelljen jelentős részét leadózni? Én arra gondoltam hogy egy családtag ingatlanjának x%-át megvenném, így pedig a pénz hozzánk kerülne. Ha ezt az imént leírt módon csinálnánk, akkor hány százalékát kell leadózni?



2017. máj. 23. 21:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a problémád és mit akarsz csinálni.
2017. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Van 2 millió forintnyi otthonteremtési támogatásom amit nyilván csak ingatlanra tudok elkölteni. Nos, én ezt szeretném úgy kézhez venni, hogy egy kedves rokonom ingatlanjának megvenném ebből a valahány százalékát, és a pénz hozzám kerülne. Ezt tartom a legegyszerűbbnek ha azt szeretném hogy az a pénz nálam legyen, de mégsem ingatlanra szeretném költeni. A kérdésem pedig az lenne, hogy ebből a 2 millióból a kedves rokonnak kell adóznia? Remélem így már érthetőbb.
2017. máj. 23. 23:27
 3/19 anonim ***** válasza:
Olyan nincsen, hogy valaki az ingatlanának csak bizonyos hányadát adja el. Örökölni lehet ingatlanrészt, ha több örökös van.
2017. máj. 24. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont a kérdés még így is az lenne, hogy ha megvenném az ingatlanját valakinek, akkor neki abból a 2 millióból kell adóznia?
2017. máj. 24. 06:12
 5/19 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mióta van a birtokában az ingatlan. Ha 5 évnél régebben, akkor nem. Egyébként 15% személyi jövedelemadót kell fizetnie az eladásból származó haszna után.

Neked pedig a vagyonszerzésért 4% illetéket.

2017. máj. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 xswerdy ***** válasza:
#3 de, venni is lehet tulajdoni hányadot.
2017. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
#6 És az pontosan hogyan zajlik?
2017. máj. 24. 12:34
 8/19 anonim ***** válasza:
És a rokon abba vajon belemegy, hogy eladja neked az ingatlanja x%-át a vételárat pedig visszaadja neked?
2017. máj. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nyilván azért írtam ki a kérdést.. A ház amúgy is az enyém lesz a kedves nagyszülő halála után, így viszont kapóra jön hogy kiválthatom a pénzt is.
2017. máj. 24. 13:01
 10/19 xswerdy ***** válasza:
ugyan úgy írtok egy adásvételi szerződést, aminek a tárgya aza dott ingatlan 1/4 tulajdoni hányada. Persze ezt is ügyvédnél, vagy közjegyzőnél kell csinálni.
2017. máj. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!